Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Zapasy OMP. Problem ciągle aktualny

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W ostatnich miesiącach jednym z głównych czynników wymienianych w kontekście sytuacji na...

W ostatnich miesiącach jednym z głównych czynników wymienianych w kontekście sytuacji na unijnym rynku mleka, był poziom zapasów odtłuszczonego mleka w proszku (OMP).


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W ostatnim raporcie „Short-term Outlook” eksperci KE zaznaczają, że tylko znaczący wzrost eksportu oraz organicznie produkcji mogłyby doprowadzić do zrównoważenia rynku OMP w UE.

Wg szacunków przyjętych w raporcie, poziom eksportu OMP z UE w 2017 r. ma zwiększyć się o 24%, produkcja ulegnie ograniczaniu o 11%, a zużycie wewnętrzne wzrośnie o 4%. Zdaniem Pawła Wyrzykowskiego, eksperta rynków rolnych BGŻ BNP Paribas, poziom zapasów zmniejszy się zatem o 14%, ale wciąż pozostanie wysoki. Warto dodać, że o ile, wg KE poziom zapasów prywatnych OMP ma zmniejszyć się do normalnego poziomu ok. 130-140 tys. t, to zapasy publiczne zmniejszą się zaledwie o 6%.

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Ceny żywności na święta będą rekordowe
 • Ceny żywności na święta będą rekordowe

  W grudniu ceny żywności w Polsce będą o 4,5 proc. wyższe niż przed rokiem. Tempo wzrostu cen tych produktów będzie zatem najszybsze od 2011 r., kiedy to w grudniu ceny żywności były o 4,7...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
 • Pijemy więcej wody – 112 litrów w ciągu roku
 • Pijemy więcej wody – 112 litrów w ciągu roku

  W ostatnich latach produkcja wody butelkowej w okresie letnim odnotowuje znaczący wzrost, co spowodowane jest głównie rosnącym popytem na rynku krajowym. Od 2013 do 2016 roku spożycie wody...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl