Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Produkcja mrożonych owoców i warzyw w sezonie 2015/2016

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak wynika z danych GUS produkcja mrożonych owoców i orzechów w pierwszych dwóch miesiącach...

Jak wynika z danych GUS produkcja mrożonych owoców i orzechów w pierwszych dwóch miesiącach tego sezonu ukształtowała się w granicy 162 tys. t i była większa o 23 proc. niż w porównywalnym okresie w sezonie poprzednim w przedsiębiorstwach zatrudniających 50 osób i więcej.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Okres ten jest kluczowy pod kątem produkcji mrożonek owocowych i wiele może powiedzieć o kierunku zmian w całym sezonie 2015/2016. Jak zauważa bowiem Bank BGŻ BNP Paribas, w całym sezonie 2014/2015 kontyngent produkcji mrożonych owoców w tych dwóch miesiącach stanowił aż 46 proc. całkowitej ich produkcji. Tak duży wzrost produkcji mrożonek może wydawać się zaskakujący w kontekście przewidywanej zniżki podaży surowca do przetwórstwa, przede wszystkim szacowanego spadku produkcji malin.
 

Jednakże w kierunku wzrostu produkcji mrożonek mogły działać wyższa produkcja wiśni, przy czym w 2014 roku z uwagi na niskie ceny część owoców nie została zebrana, a także większa w skali roku produkcja truskawek o 1,7 proc. do 206 tys. t.
 

W przypadku chodzi o mrożonych warzyw, w tym samym czasie ich produkcja zmalała o 5 proc. do 103 tys. t. Jest to wynik sporo niższej tegorocznej bazy surowcowej do przetwórstwa. Z kolei patrząc na przewidywaną skalę obniżenia się tegorocznych zbiorów warzyw o 16 proc., prawdopodobne jest że dynamika spadku produkcji mrożonek warzywnych w następnych miesiącach br. się pogłębi. Odwrotne trendy zaobserwowano w przypadku marynat warzywnych. W pierwszych dwóch miesiącach tego sezonu wytworzono ich 23 tys. t, a więc o blisko 8 proc. więcej niż przed rokiem.

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Pomocnik przy zbiorach - 4,5 tys. umów
 • Pomocnik przy zbiorach - 4,5 tys. umów

  Niespełna miesiąc temu weszła w życie ustawa umożliwiająca zawieranie nowego rodzaju umowy cywilnoprawnej jako podstawy świadczenia pomocy przy zbiorach.
 • Kierunki zagospodarowania jabłek w Polsce w sezonie 2017/18
 • Kierunki zagospodarowania jabłek w Polsce w sezonie 2017/18

  Jak wynika z szacunków IERiGŻ, w sezonie 2017/2018, z uwagi na nieurodzaj owoców w 2017 r., w Polsce do przetwórstwa trafiło o ponad 45% mniej jabłek niż sezon wcześniej.
 • Wyniki kontroli jakości ziemniaków i warzyw
 • Wyniki kontroli jakości ziemniaków i warzyw

  Zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami zostały zintensyfikowane działania kontrolne na rynku owoców i warzyw, w tym także ziemniaków. Z ich wynikami zapoznało się wczoraj kierownictwo resortu...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Ceny żywności na święta będą rekordowe
 • Ceny żywności na święta będą rekordowe

  W grudniu ceny żywności w Polsce będą o 4,5 proc. wyższe niż przed rokiem. Tempo wzrostu cen tych produktów będzie zatem najszybsze od 2011 r., kiedy to w grudniu ceny żywności były o 4,7...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl