| Autor: redakcja1

Rosja złagodzi embargo?

Według rosyjskiej agencji informacyjnej Interfax, w dniu 19 maja br. Rosja zasugerowała rozważenie częściowego złagodzenia zakazu importu artykułów spożywczych z UE – podaje FAMMU/FAPA.

Rosja złagodzi embargo?

Rosja złagodzi embargo?

Propozycja obejmuje przywrócenie dostaw od 15 producentów węgierskich, a także kilku greckich i cypryjskich. Rosyjskie władze sanitarno-weterynaryjne Rosselkhoznadzor już niebawem mają rozpocząć kontrole u eksporterów z tych krajów, w tym u dostawców mięsa i artykułów mleczarskich. Moskwa wprowadziła restrykcje w sierpniu 2014 r. w odpowiedzi na sankcje polityczne Zachodu po konflikcie Rosji z Ukrainą.

 

Zdaniem wielu komentatorów, otwartość Rosji na rozmowy dwustronne z niektórymi państwami unijnymi wynika z próby podziału w UE. Komisja Europejska utrzymuje jednak, że Wspólnota pozostaje zjednoczona w stosunku do rosyjskiego embargo. Zdaniem przedstawicieli Komisji, wszystkie państwa członkowskie powinny w odniesieniu do Rosji zachować jednolite stanowisko.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!