| Autor: redakcja1

Rosja zabrania importu frytek z Polski

Sieć restauracji McDonald’s w Rosji poszukuje krajowych producentów i dostawców ziemniaków w związku z polityką rządu dotyczącą zagranicznych produktów żywnościowych - podaje FAMMU/FAPA.

Rosja zabrania importu frytek z Polski

Dotychczas rosyjska sieć McDonald’s zaopatrywała się w mrożone produkty na bazie ziemniaków w Polsce, produkowane przez firmy Farm Frites i McCain.
 
Teraz wymogiem będzie szukanie dostawców krajowych. Tymczasem przewodniczący rosyjskiego stowarzyszenia producentów ziemniaków podał, że wprawdzie krajowi wytwórcy są w stanie wytwarzać frytki na potrzeby McDonalds, jednak znalezienie adekwatnych odmian sprawi trudności.
 
Jak wskazuje FAMMU/FAPA, argumenty te jednak nie dla wszystkich
przekonujące. Przewodniczący rosyjskiego stowarzyszenia producentów warzyw uważa, że skoro krajowa produkcja ziemniaków zwiększyła się o 1 mln ton, co doprowadziło do 40% obniżki cen, więc znacznie taniej jest wykorzystywać rodzime surowce do produkcji mrożonych frytek, niż sprowadzać je z zagranicy.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!