Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rosja: Przemytnicy sera zatrzymani przez policję

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Rosyjska policja zatrzymała sześć osób podejrzanych o udział w międzynarodowej grupie...

Rosyjska policja zatrzymała sześć osób podejrzanych o udział w międzynarodowej grupie przestępczej, produkującej sery podpuszczkowe, których import do Federacji Rosyjskiej w odwecie za amerykańskie i unijne sankcje jest zabroniony – informuje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zdaniem rosyjskiej policji grupa działając od marca 2015 r. zarobiła na nielegalnej działalności 2 mld RUB - 30 mln USD. Sery pochodzące z nielegalnej produkcji, po naklejeniu na nie podrobionych etykiet trafiały do sieci supermarketów i sklepów przede wszystkim w Moskwie i w Petersburgu. W czasie trwania śledztwa policja przeszukała 17 domów, magazynów oraz biur w rejonie Moskwy, w których znaleziono 470 ton produktów z podpuszczki, maszyny do produkcji podrabianych etykiet oraz dokumenty, świadczące o nielegalnym procederze.
 
Jak wynika z danych agencji Associated Press w ostatnich tygodniach dochodzi do coraz częstszych przypadków nielegalnego przywozu żywności do Rosji oraz łamania nałożonego embarga.
 
W sierpniu 2014 roku Moskwa wprowadziła zakaz importu żywności z państw Unii Europejskiej, a także z USA, Kanady, Australii i Norwegii, a więc krajów, które nałożyły na Rosję sankcje w związku z jej zaangażowaniem w konflikt na Ukrainie. W zeszłym miesiącu władze Rosji dodały do listy państw objętych embargiem spożywczym pięć krajów: Albanię, Czarnogórę, Liechtenstein i Islandię oraz Ukrainę, co do której decyzję na razie odroczono. Służby graniczne często zatrzymują duże ilości mięsa, serów, owoców, warzyw oraz innych produktów, których wwóz jest zakazany.
 
Od 6 sierpnia obowiązuje dekret prezydenta Władimira Putina nakazujący utylizacje zatrzymywanej na granicy żywności objętej sankcjami. Według rosyjskiego rządu niszczenie żywności ma zniechęcić podmioty, które próbują ominąć zakaz.
 
Jednakże społeczeństwo przyjęło tę decyzję bardzo krytycznie. Pod wyłożoną na stronie internetowej petycją do Putina z żądaniem uchylenia dekretu i przekazywania konfiskowanej żywności najbardziej potrzebującym rodzinom podpisało się już ponad 320 tys. osób.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkty mleczne, owoce i warzywa w szkole
 • Produkty mleczne, owoce i warzywa w szkole

  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazał do rozpatrzenia przez Stały Komitet Rady Ministrów projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości środków finansowych przeznaczonych na...
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w sezonie 2018/2019 mogą wynieść 2 089 mln ton, czyli o 1% więcej niż w poprzednim sezonie, ale o 1% mniej niż w rekordowym sezonie 2016/2017, kiedy...
 • Bezpieczna pomoc przy zbiorach
 • Bezpieczna pomoc przy zbiorach

  18 maja br. wchodzi w życie ustawa o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw. Ustawa została podpisana przez Prezydenta RP 8 maja br. i opublikowana w...
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż

  W ramach PROW 2014-2020 znajduje się m.in. działanie „Rolnictwo ekologiczne", którego celem jest wspieranie dobrowolnych zobowiązań rolników, którzy podejmują się utrzymać lub przejść na...
 • Działania na rynku warzyw
 • Działania na rynku warzyw

  Działania podejmowane przez resort rolnictwa na rynku warzyw omawiał podczas konferencji prasowej minister Krzysztof Jurgiel.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl