| Autor: redakcja1

Spadek cen przetworów mleczarskich

Według danych w ciągu pierwszych 3 miesięcy tego roku znacznemu obniżeniu uległa cena produktów mlecznych.

Spadek cen przetworów mleczarskich
W tym czasie mleko w proszku oraz masło potaniało przeciętnie o 8 procent w rozliczeniu miesięcznym, a za sery płacono mniej o blisko 4 procent. Jednakże o 2 procent zwiększyła się stawka za płynne artykuły jak jogurty czy spożywcze mleko.
 
Jak wykazują dane zebrane przez GUS, za hektolitr mleka płacono 126,50-127 złotych. Jedynie w tych rejonach, gdzie za mleko można było dostać najwięcej i najmniej ceny wzrosły. W związku z tym, w miesięcznym zestawieniu w województwie podlaskim można było otrzymać 135,07 złotego za hektolitr, czyli o 2 procent więcej, w województwie zachodniopomorskim wzrost wyniósł 5 procent do poziomu 137,50 złotego za hektolitr, a w województwie podkarpackim to nawet 6 procentowa zwyżka do 112,36 złotego za hektolitr. Niestety w województwie kujawsko-pomorskim obniżka wyniosła 2,5 procenta, co dało stawkę 122,25 złotego za hektolitr.
 
W styczniu i lutym tego roku wolumen wysyłki produktów mlecznych zwiększył się o 0,4 procenta do 206,1 mln euro.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!