Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Spadki cen przetworów mlecznych

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W pierwszym kwartale 2018 r. przeważały wzrostowe notowania cen artykułów mlecznych na...

W pierwszym kwartale 2018 r. przeważały wzrostowe notowania cen artykułów mlecznych na międzynarodowych giełdach towarowych.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Ceny masła, pełnego mleka w proszku i sera Cheddar, po czterech miesiącach spadków, w lutym i marcu ponownie rosły. Na giełdach Europy Zachodniej głównie drożało masło. W marcu jego ceny zwiększyły się do 4887 EUR/t, a więc o 15,9% w porównaniu z miesiącem poprzednim.
 
Ceny pełnego mleka w proszku wzrosły o 3,0% do 2617 EUR/t, przy dalszej obniżce cen odtłuszczonego mleka w proszku o 3,5% do rekordowo niskiego poziomu 1320 EUR/t, z powodu dużych zapasów tego półproduktu w krajach Wspólnoty.
 
Ceny zbytu sera Cheddar w UE-28 wzrosły o 1,5% do 3236 EUR/t. Znacząca zwyżka cen masła prawdopodobnie jest związana ze spadkiem eksportu z Nowej Zelandii, która jest głównym dostawcą tego tłuszczu mlecznego na globalne rynki.
 
W okresie styczeń-luty br. wywóz masła z tego kraju zmalał 14% w porównaniu z tym samym okresem ub.r. Drugim ważnym czynnikiem stymulującym wzrost cen jest zwiększający się popyt w Chinach, które są największym importerem masła na świecie.
 
W obrębie dwóch miesięcy br. Chiny sprowadziły o 23% więcej masła niż w takim samym czasie 2017 r. Zwyżce cen sprzyja też utrzymujące się wysokie zapotrzebowanie na ten produkt w UE i USA.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Porwany za młodu łoszak będzie dorastał u leśników
 • Porwany za młodu łoszak będzie dorastał u leśników

  Leśnicy z Nadleśnictwa Ostrołęka (RDLP w Olsztynie) przewieźli do ośrodka rehabilitacji zwierząt dzikich w Napromku małego łosia. Łoszak to ofiara „leśnego kidnapera”.
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • Ceny żywności na święta będą rekordowe
 • Ceny żywności na święta będą rekordowe

  W grudniu ceny żywności w Polsce będą o 4,5 proc. wyższe niż przed rokiem. Tempo wzrostu cen tych produktów będzie zatem najszybsze od 2011 r., kiedy to w grudniu ceny żywności były o 4,7...
 • I wiesz, co jesz - jajko
 • I wiesz, co jesz - jajko

  Zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią naszych kulinarnych opowieści. Bohaterem świątecznej edycji "I wiesz, co jesz" na Portalu Gospodarz.pl jest... jajko. Tekst został do nas...
 • Rynek produktów mleczarskich w Polsce (6.05.2018)
 • Rynek produktów mleczarskich w Polsce (6.05.2018)

  Rosnący światowy popyt na masło wpływa stymulująco na zwiększenie się cen tego tłuszczu na rynkach zagranicznych, w tym też w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem polskiego...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl