| Autor: redakcja6

Zaproszenie do udziału w misji gospodarczej – Arabia Saudyjska i Iran

Komisja Europejska ogłosiła zaproszenie do udziału w misji gospodarczej wysokiego szczebla w Arabii Saudyjskiej i Iranie, która odbędzie się w dniach 7-12 listopada 2017 r.

Zaproszenie do udziału w misji gospodarczej – Arabia Saudyjska i Iran
Delegacji przewodniczyć będzie komisarz ds. rolnictwa i rozwoju wsi Phil Hogan, który połączy oficjalne wizyty z odpowiednikami w Arabii Saudyjskiej i Iranie oraz działania promocyjne, w których uczestniczyć będzie delegacja biznesowa, takie jak: Forum Biznesu, spotkania B2B, wydarzenia medialne i wizyty handlowe.
 
Zaproszenie skierowane jest zarówno do organizacji producentów, jak i indywidualnych firm z kluczowych sektorów o największym potencjale udanej wymiany handlowej z Arabią Saudyjską i Iranem, obejmujące (jednak nie są ograniczone) następujące produkty:
  • Arabia Saudyjska: mięso drobiowe i wołowe, przetwory mleczne, świeże i mrożone owoce oraz warzywa, oliwa z oliwek, wyroby piekarskie, wyroby cukiernicze i czekoladowe, zboża dla użytku ludzi, pasze/zboża dla zwierząt;
  • Iran: nabiał, mięso (w szczególności wołowina), oliwa z oliwek, zboża i nasiona oleiste, dodatki do żywności i dodatki paszowe oraz materiały genetyczne (zarówno pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego); można również rozważyć inne produkty, takie jak owoce i warzywa lub wyroby cukiernicze, w celu wzmocnienia współpracy z irańskim sektorem rolno-spożywczym.
Podmioty, które mają doświadczenie lub są zainteresowane handlem towarami z dziedziny halal, zostaną uprzywilejowane. Z uwagi na cele polityki publicznej zarówno Arabii Saudyjskiej jak również Iranu, produkty takie jak wino i wyroby spirytusowe lub produkty na bazie świń nie zostaną uwzględnione w składzie tej delegacji.
 
W misji przewidziano udział tylko jednego przedstawiciela danej firmy czy organizacji producentów. Pozostali przedstawiciele mogą towarzyszyć delegacji, jednak ze względu na ograniczony limit miejsc, KE nie może zagwarantować, że wezmą udział w zaplanowanych wydarzeniach.
 
Ponadto niezależnie od wyboru delegacji biznesowej, przeprowadzonej przez KE, władze Arabii Saudyjskiej i Iranu zastrzegają sobie prawo zatwierdzania każdego uczestnika z listy delegacji biznesowych UE.
 
Uczestnicy samodzielnie pokrywają koszty podróży i zakwaterowania.
 
Osoby zainteresowane zaproszeniem proszone są o wypełnienie do dnia 10 lipca br. formularza zgłoszeniowego udostępnionego przez Komisję Europejską.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!