Zmiany stawek dopłat do prywatnego przechowywania masła

Zmiany będą dotyczyły umów obowiązujących od 1 marca 2011 roku. Masło będzie można przechowywać przez okres 90-120 dni od momentu podpisania umowy.

Zmiany stawek dopłat do prywatnego przechowywania masła

Nowe rozporządzenie dotyczy tylko i wyłącznie masła solonego i niesolonego. Obecne stawki na dopłaty do tego produktu ustalono na poziomach 18,06 EUR na tonę produktów w odniesieniu do stałych kosztów przechowywania oraz - 0,35 EUR na tonę przechowywanych produktów na dzień, dla magazynowania objętego umową. Magazynowanie masła będzie miało miejsce tylko w okresie 1.03-15.08.2011 roku.


Czy zamrożenie masła okaże się dobrą decyzją? Nie wiadomo, ale branża mleczarstwa na ten rok znów przewiduje wzrost zysków. Z kolei magazynowanie masła przez kilka miesięcy może okazać się złą decyzją, gdyż nim będzie można odebrać towar, czyli najwcześniej 16 sierpnia tego roku, to można stracić okazję do dobrej jego sprzedaży.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!