| Autor: redakcja12

Dbajmy o przyrodę przez cały rok!

W spotkaniu, które odbyło się 20 grudnia 2017 r. w Ministerstwie Środowiska z inicjatywy prof. Jana Szyszko, wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i średnich z powiatu węgrowskiego - laureaci konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Jesień dary lasu niesie”. Jego organizatorami byli: Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej w Węgrowie, Nadleśnictwo Łochów i Parafia pw. św. Ojca Pio z Węgrowa.

Dbajmy o przyrodę przez cały rok!
- Segregujmy śmieci, gaśmy światło w pokoju, jeśli z niego wychodzimy, zakręcajmy wodę podczas mycia zębów. Te drobne czynności pomogą Wam chronić środowisko przez cały rok. Przyroda będzie Wam za to wdzięczna” – przekonywał minister Jan Szyszko.„Ochrona środowiska to też niemarnowanie jedzenia. To szczególnie ważne teraz, w okresie świątecznym, kiedy na naszych stołach będzie gościło wiele potraw – mówił minister, Jan Szyszko.
 
Przypomniał również o niezwykle istotnej roli lasów dla jakości powietrza, zachęcając jednocześnie do podejmowania działań we własnym zakresie.
 
- Lasy Państwowe sadzą rocznie pół miliarda drzew w Polsce. My również możemy być częścią tego procesu.  Jeśli  macie okazję, to koniecznie posadźcie choćby małą roślinę w swoim przydomowym ogródku, na balkonie, lub nawet w pokoju w doniczce. Ten drobny gest przyczyni się do polepszenia jakości powietrza - przypomniał dzieciom minister.
 
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały drobne upominki, składające się, m.in. z książek przyrodniczych.
 
Po spotkaniu w Ministerstwie Środowiska dzieci odwiedziły także m.in. Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie.
 

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!