Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Zagroda edukacyjna - nowe możliwości i niezliczone korzyści

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Od kilku lat funkcjonują w Polsce zagrody edukacyjne. Tworzone są często w istniejących...

Od kilku lat funkcjonują w Polsce zagrody edukacyjne. Tworzone są często w istniejących gospodarstwach agroturystycznych, bądź też powstają wraz z nimi. Względy ekonomiczne motywują właścicieli gospodarstw agroturystycznych do poszerzenia swej oferty o działalność edukacyjną. Jest to bowiem dodatkowy dochód, zwłaszcza poza sezonem.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Niekiedy jest to również misja. Stwarza bowiem możliwość przybliżenia dzieciom i młodzieży naturalnego środowiska gospodarstwa wiejskiego, przekazania wiedzy na temat pochodzenia żywności i sposobu jej wytwarzania. Zagrody edukacyjne mogą byś tworzone jako samodzielne podmioty, bez świadczenia usług hotelowych czy gastronomicznych. Zaplecze do działalności edukacyjnej mogą stanowić różnego rodzaju budynki gospodarcze; stodoły, obory, stajnie, szopy, spichlerze itp., a także budynki do przetwórstwa jak: młyny, domowe piekarnie itp. Dobre warunki tworzy też położenie gospodarstwa, posiadanie sprzętu rolniczego i obecność zwierząt w gospodarstwie.
 
Aby zagroda mogła funkcjonować należy przygotować program a następnie zaprezentować go podczas warsztatów, pokazów, szkoleń, czy zielonych szkół. W ramach zajęć mogą odbywać się warsztaty przetwarzania zboża z pieczeniem chleba, uprawy poletek, warsztaty zielarskie, czy lekcje przyrody na łonie natury.
 
Zajęcia edukacyjne mogą przynieść korzyści zarówno rolnikom jak i uczestnikom. Szkoły zyskują urozmaicony proces kształcenia poprzez prowadzenie zajęć praktycznych. Zajęcia w zagrodach realizowane są w ramach programów szkolnych i pozaszkolnych a także stanowią atrakcję turystyczną dla rodzin z dziećmi.
 
Pobyt w gospodarstwie daje możliwość poznania wielu dawnych zawodów: młynarza, garncarza, kowala, a także pszczelarza i rolnika. Zajęcia w zagrodach edukacyjnych sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi dziecka oraz rozwijają wiele zmysłów. Korzyści ma także rolnik. Jest to dla niego dodatkowe źródło dochodu, okazja do spotkania z potencjalnym konsumentem oraz satysfakcja z trudu włożonego w pracę w gospodarstwie.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl