| Autor: redakcja1

Import śruty sojowej do Polski (styczeń-sierpień 2013)

Import śruty sojowej do Polski w okresie styczeń-sierpień 2013 r. był mniejszy niż w tym samym okresie 2012 r. - podaje Bank BGŻ.

Import śruty sojowej do Polski (styczeń-sierpień 2013)
Jak wynika ze wstępnych danych Ministerstwa Finansów (za MRiRW), od początku stycznia do końca sierpnia tego roku zaimportowano niemal 1,21 mln t śruty sojowej do Polski. W odniesieniu do tego samego okresu w 2012 roku wolumen przywozu zmalał o blisko 1,5%. Z uwagi na wzrost cen, wartość importu w pierwszych ośmiu miesiącach bieżącego roku była jednak o 7,4% wyższa niż przed rokiem i osiągnęła granicę 509,4 mln euro.
 
Głównym dostawcą śruty sojowej w omawianym czasie była Argentyna, z niemal 60% udziałem w wolumenie importu. Na drugim miejscu znalazło się USA z 24%, a na trzecim Brazylia z 6%. Dla porównania, w analogicznym okresie minionego roku 75% importu śruty sojowej pochodziło z Argentyny, 14% z Brazylii, a zaledwie 5,5% ze Stanów Zjednoczonych.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!