| Autor: redakcja1

Prawie 10% zwyżka produkcji nasion palmy olejowej

Obecny sezon przyniesie kolejny z rzędu, tym razem 9,4% zwyżkę produkcji nasion palmy olejowej, surowca do wytwarzania oleju palmowego.

Prawie 10% zwyżka produkcji nasion palmy olejowej

Zbiory nasion palmy olejowej

Tegoroczne zbiory szacowane są na 15,9 mln ton względem 14,6 mln ton sezon wcześniej. W globalnej produkcji prym wiodą Indonezja - 53% udział i Malezja - 32%. Jak informuje FAMMU/FAPA, zbiory nasion palmy olejowej w Indonezji oceniane są na 8,5 mln ton, czyli o 8% więcej niż w 2016 ubiegłym, a w Malezji – na 5 mln ton - wzrost o 14%. Zwyżka produkcji nasion palmy olejowej była w ostatniej dekadzie niezwykle dynamiczna.
 
Wywołana została m. in. dzięki sprzyjającej koniunkturze dla oleju palmowego, który oprócz celów spożywczych zaczął być używany jako komponent biodiesla. Malezja do 2006 roku była niekwestionowanym liderem produkcji tego surowca w Azji Płd. Wschodniej i na świecie, w 2007 Indonezja zrównała z nią produkcję, aby od 2008 roku wysunąć się na pierwsze miejsce za sprawą większej ekspansji plantacji palmy olejowej.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!