| Autor: redakcja1

Ceny malin w skupie do przetwórstwa w kraju

Jak wynika z danych monitoringu cen Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, cena malin przemysłowych na początku tegorocznego sezonu skupu (23 – 24 czerwiec) wynosiła 5,68zł/kg i była o 23% większa niż w analogicznym okresie w sezonie poprzednim – informuje Bank BGŻ.

Ceny malin w skupie do przetwórstwa w kraju
Utrzymał się więc poziom cenowy malin z końcówki sezonu poprzedniego. Ceny te różniły się w zależności od klasy jakości malin, gdyż za klasę ekstra płacono 6,00zł/kg, a za maliny klasy II już 5,40 zł/kg.
 
Wysoki poziom cen związany jest sytuacją na rynku światowym. Tegoroczne zbiory malin w Serbii już kolejny raz będą niskie. Według Foodnews wynieść mogą ok 60 tys. ton w stosunku do ponad 80 tys. możliwych do wyprodukowania w tym kraju.
 
Poza tym w sezon 2014/2015 przetwórnie weszły z minimalnymi zapasami mrożonych malin. Przy niskiej podaży przetworów malinowych oraz wysokich cenach mrożonek na rynku europejskim ceny malin w skupie mogą utrzymywać się na wysokim poziomie przez cały obecny sezon skupowy.
 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!