| Autor: redakcja1

Dobry sezon truskawek we Francji

W 2014 roku prognozowane zbiory truskawek we Francji wyniosą 58,1 tys. ton i tym samym będą o 5% wyższe w stosunku do roku poprzedniego. W odniesieniu do ostatnich pięciu lat produkcja tegoroczna będzie większa nawet o 12% - informuje FAMMU/FAPA.

Dobry sezon truskawek we Francji
Największym regionem produkcyjnym jest południowo-wschodnia cześć kraju, gdyż tu zbiory truskawek sięgną blisko 23,3 tys. ton oraz południowy zachód z wynikiem ponad 16 tys. ton. W tym roku truskawki uprawiane są na obszarze 3,3 tys. ha, tj. o 3% więcej w stosunku do roku ubiegłego.
 
Francja jest zdecydowanie większym importerem niż eksporterem truskawek. W roku 2013 kraj ten zakupił dokładnie 94,1 tys. ton tych owoców, w tym głównie z państw unijnych – 82 tys. ton, a największym unijnym dostawcą była Hiszpania z wynikiem 70 tys. ton. Poza tym około 12,2 tys. ton stanowił import spoza państw unijnych i tu najwięcej tych owoców zaimportowano z Maroka – 9,2 tys. ton.
 
W przypadku eksportowanych owoców, w roku 2013 wielkość ta wyniosła 17,3 tys. ton, w tym 14,1 tys. ton wysłano do pozostałych państw członkowskich, a jedynie 3,1 tys. ton do państw trzecich.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!