| Autor: kkj6

Krajowe truskawki są coraz tańsze

Co prawda polskie truskawki pojawiły się na rynku już prawie dwa tygodnie temu, ale dopiero teraz jest ich naprawdę dużo. Od razu widać, że ceny za kilogram gwałtownie spadły z 20 do kilkunastu złotych.

Krajowe truskawki są coraz tańsze


Jak na razie mamy duży wybór, bo oprócz naszych krajowych truskawek możemy skosztować też hiszpańskich czy greckich. Sytuacja zmieni się jeżeli uda się osiągnąć cenę 7-8 zł za kilogram polskich owoców. Wtedy będzie można zamknąć import.


Jak twierdzą eksperci, udało się uniknąć większych szkód nawet z powodu majowych przymrozków. Dotknęły one bowiem tylko pierwsze małe pąki tych owoców.


Mimo pozytywnych prognoz już wiadomo, że straty zbiorów truskawek wynoszą około 20 procent w skali kraju. Głownie ucierpiały odmiany deserowe, ale jedynie w rejonach, gdzie zanotowano tzw. zastoiska mrozowe, albo podtopienia. Odmiana podstawowa obeszła się bez większych strat.


Truskawki mogą liczyć na wierne serca miłośników tych owoców. Z dnia na dzień zapotrzebowanie rośnie, a same owoce także z każdym dniem są coraz bardziej soczyste i czerwone.


Ceny krajowych owoców spadają i w Warszawie za ich kilogram zapłacimy już od 10-14 złotych, w Poznaniu 10-12 złotych, a we Wrocławiu nawet 8-11 złotych.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!