| Autor: mikolaj

Polskie jabłka już w Chinach

W ubiegłym tygodniu w strefie cargo lotniska Chengdu Shuangliu International Airport miała miejsce ceremonia otwarcia Centrum Importu Owoców. Uroczystość ta była związana z pierwszą komercyjną przesyłką polskich jabłek, jako dotarła do Chin. Wyeksportowane owoce pochodziły z terenu województwa łódzkiego.

Polskie jabłka już w Chinach

Jak relacjonuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, strona chińska była reprezentowana przez wysokich urzędników szczebla rządowego, m.in. przez Zastępcę Dyrektora Generalnego Urzędu ds. Nadzoru nad Jakością, Inspekcją i Kwarantanną ChRL (AQSIQ) oraz administracji lokalnej, tj.: Zastępcę Sekretarza Generalnego Rządu Prowincji Syczuan oraz Wiceburmistrz miasta Chengdu. Ponadto, udział wzięli przedstawiciele miejscowego urzędu celnego, linii lotniczych oraz media.

Strona polska była reprezentowana  przez Konsul Generalną Panią Katarzynę Wilkowiecką oraz Wicekonsul ds. ekonomicznych i promocji. Pani Konsul podziękowała władzom chińskim za szybkie dopuszczenie eksportu polskich jabłek i wskazała na konieczność umożliwienia dostępu do chińskiego rynku dla innych produktów rolno-spożywczych z Polski

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!