| Autor: redakcja1

Rynek Indonezji otwarty dla polskich jabłek

Pomyślnie zakończyła się procedura otwierania rynku Indonezji dla polskich jabłek. Istnieje już możliwość rozpoczęcia eksportu.

Rynek Indonezji otwarty dla polskich jabłek
Podmioty uprawnione do eksportu

Polskie podmioty, które na etapie ustalania wymagań eksportowych zgłosiły wstępne zainteresowanie takim eksportem, już uzyskały możliwość jego rozpoczęcia.  

Pozostali zainteresowani eksportem producenci i eksporterzy powinni zgłosić do jednostek terenowych Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, do 30  kwietnia 2023 r. zamiar prowadzenia uprawy jabłek na rynek indonezyjski w sezonie 2023 (zgodnie z art. 50 Ustawy z 13 lutego 2020 r. o ochronie roślin przed agrofagami).

W celu uzyskania szczegółowych informacji, w tym warunków eksportu polskich jabłek do Indonezji, zachęcamy do kontaktu z Głównym Inspektoratem Ochrony Roślin i Nasiennictwa http://piorin.gov.pl/rotator/rynek-indonezji-otwarty-dla-polskich-jablek,234.html.

Wymiana handlowa towarami rolno-spożywczymi z Indonezją

Liczymy, że otwarcie rynku Indonezji dla polskich jabłek pozytywnie wpłynie na zbilansowanie dwustronnej wymiany handlowej. Wg najnowszych danych za okres od stycznia do listopada 2022 roku, Polska odnotowała deficyt w handlu towarami rolno-spożywczymi z Indonezją na poziomie blisko 19 mln euro.


Tagi:
źródło: