| Autor: mikolaj

Trzecia transza nadzwyczajnych środków wsparcia także dla producentów jabłek, którzy skorzystali już z pomocy de minimis

W związku ze stanowiskiem Komisji Europejskiej przesłanym do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dotyczącym możliwości uzyskania wsparcia w trzeciej transzy nadzwyczajnych środków wsparcia dla producentów niektórych owoców i warzyw, przypominamy, że z pomocy mogą skorzystać również producenci jabłek, którzy otrzymali już z pomoc de minimis.

Trzecia transza nadzwyczajnych środków wsparcia także dla producentów jabłek, którzy skorzystali już z pomocy de minimis

Wsparcie dla producentów jabłek

Informację taką podało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poniżej wycinek:

„(…) Jednocześnie informujemy, że producenci jabłek, którzy skorzystali już z pomocy de minimis będą mogli uczestniczyć w trzeciej transzy mechanizmu. To efekt wielu wystąpień do Komisji Europejskiej oraz dwustronnego spotkania ministra Marka Sawickiego z Philem Hoganem, Komisarzem ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w dniu 26 stycznia br. W tej sprawie Komisja Europejska skierowała do MRiRW stosowne pismo, które umożliwia takie podejście.”

 

„(…) Pomoc finansowa będzie mogła zostać przyznana w odniesieniu do tych powierzchni upraw, które nie zostały objęte poprzednimi transzami mechanizmu nadzwyczajnego wsparcia uruchomionymi przez Komisję Europejską na podstawie rozporządzenia delegowanego Komisji nr 932/2014 oraz 1031/2014(…).”

Czytaj więcej o trzeciej transzy wypłat dla rolników poszkodowanych przez embargo

 Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!