| Autor: kkj6

W tym roku będą mniejsze zapasy jabłek

W dniu 1 kwietnia tego roku stan zmagazynowanych jabłek na terenie Unii Europejskiej oscylował na poziomie 1,43 mln ton w stosunku do 1,724 mln ton w tym samym okresie roku wcześniejszego. W związku z tym tegoroczne zapasy będą mniejsze o 17 procent.

W tym roku będą mniejsze zapasy jabłek

W magazynach starych państw członkowskich, w skład których wchodzi 15 państw, znajdował się wolumen rzędu 1,293 mln ton tego owocu.


Niemniej jednak każdego roku dominuje odmiana Golden Delicious, bo jest ich powyżej 614 tysięcy ton oraz Jonagold w ilości 113,6 tysiąca ton, a także Fuji – powyżej 67 tysiąca ton.


Po raz kolejny liderem w składowaniu jabłek zostały Włochy, bo zgromadziły prawie 575 tysięcy ton, a także Francja z wolumenem blisko 250 tysięcy ton. Natomiast Polska zmagazynowała 130 tysięcy ton, Niemcy – powyżej 114 tysięcy ton oraz Holandia, która przechowywała 85 tysięcy ton.


Natomiast w przypadku gruszek w omawianym okresie ich stan wyniósł blisko 243 tysiące ton w stosunku do 234,4 tysiąca ton roku wcześniejszego. Jednakże łączny wolumen magazynowanych gruszek znajduje się w krajach „Starej Unii”.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!