| Autor: kkj6

Wielka Brytania - Zbiory truskawek najlepsze na przełomie ostatnich lat

Anglicy są mile zaskoczeni. Tak dobrych zbiorów truskawek nie mieli już od kilkunastu lat. Ciepła i słoneczna wiosna w tym kraju zdziałała cuda i przyczyniła się do wyjątkowo dobrej kondycji tych owoców, a także wspaniałego smaku i ich ogromnej ilości.

Wielka Brytania - Zbiory truskawek najlepsze na przełomie ostatnich lat

Producenci już liczą zyski. Mimo, że sezon zaczął się dopiero 2 tygodnie temu mają nadzieję, że okaże się dla nich bardzo łaskawy. Jak na razie bardzo cieszą się z tak dobrych i smacznych plonów.


Sytuacja jest dla nich wyjątkowo pozytywna, bo na niektórych plantacjach hodowcy zbiorą dwa razy więcej owoców niż w zeszłym roku.


Dobra kondycja krajowych owoców przyczyniła się do tego, że sieci handlowe rezygnują z importowania zagranicznych truskawek i decydują się na podpisanie kontraktów z rodzimymi hodowcami. Jak twierdzą eksperci, możliwość sprzedawania krajowych owoców zmniejsza znacząco ponoszone przez sieci koszty.


Plantatorzy zdecydowania stawiają na sprawdzone już odmiany owoców. Niektórzy z nich hodują tradycyjnie jedną nawet przez 20 lat. Uważają, że jeżeli gatunek ten jest smaczny, wygląda atrakcyjnie i cieszy się zainteresowaniem konsumentów to po co go zmieniać? W tym roku gwarantują wyjątkowo smaczne i najwyższej jakości owoce.


Na plantacjach truskawki są bezustannie ogrzewane przez słońce co powoduje, że bardzo szybko dojrzewają. Meteorolodzy zgodnie twierdzą, że w tym roku miesiąc kwiecień był średnio o 4 stopnie Celsjusza cieplejszy niż w ostatnich latach.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!