Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Wiosenna ocena stanu upraw truskawek

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak wynika z danych GUS, po dosyć dobrym przezimowaniu, wiosenna pogoda nie sprzyjała wegetacji...

Jak wynika z danych GUS, po dosyć dobrym przezimowaniu, wiosenna pogoda nie sprzyjała wegetacji roślin ogrodniczych. Niewielki poziom opadów, a także późniejsze, stosunkowo niskie temperatury spowodowały opóźnienie wegetacji.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Dotyczyło to przede wszystkim upraw truskawek w kraju, których stan po tegorocznej zimie został oszacowany jako bardzo dobry. Poza tym przymrozki, które wystąpiły w połowie maja br. spowodowały uszkodzenia części plantacji tych owoców.

Jak podaje Bank BGŻ BNP Paribas zasięg uszkodzeń przymrozkowych był nieznaczny, jednak według informacji GUS trudno jest na tym etapie ocenić wielkość powstałych szkód. Czynniki te mogą negatywnie przełożyć się na poziom tegorocznych zbiorów truskawek. GUS prognozuje, że areał upraw tych owoców w kraju może być podobna do tej w roku poprzednim.

Ceny truskawek

Opóźnienie dostaw truskawek widoczne jest po tegorocznych cenach tych owoców. Znajdują się one w tendencji zniżkowej, niemniej ich poziom jest większy niż w roku poprzednim. Jak wynika z danych monitoringu Ministerstwa Rolnictwa, ceny truskawek na rynkach hurtowych w drugiej połowie maja br. były przeciętnie o 45 proc. wyższe niż w tym samym miesiącu przed rokiem i wyniosło 7,75 zł/kg.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl