Kategorie
Poznaj produkty
-
2011-12-13
-
Izolacje zewnętrzne - Natryski dachowe
2012-04-03 -
PRONAR 82A
2013-05-20 -
Prasa Roundpack
2014-03-19 -
Sprzęgło kpl. do ciągnika URSUS C-330
2012-02-21 -
Rozrzutnik obornika RO 8+
2014-10-17
Włochy - Rekordowa produkcja win
Włosi po raz kolejny mogą poszczycić się bardzo wysoką produkcją win.
Pierwsze prognozy związane z produkcją win we Włoszech nie były zbyt optymistyczne. Przewidywano bowiem, że wyprodukowane w tym sezonie wina będą znacznie niższej jakości, a ich ilość będzie niższa niż od założeń. Szacunki uległy jednak poprawie tuż przed zakończeniem zbiorów. Według związku rolników indywidualnych, w tym roku Włochy wyprzedzą Francję i zajmą pierwsze miejsce pod względem produkcji win na świecie.
Według szacunków tegoroczna globalna produkcja win wyniesie blisko 41 mln hektolitrów i będzie niższa od ubiegłorocznej o 3%.
Jeden z największym spadków produkcji win związany jest ze wspomnianą już Francją, do której należał ubiegłoroczny rekord. W tym roku szacuje się bowiem, aż 19% obniżkę zbiorów.
Trzecie miejsce w omawianym zestawieniu zdobyła Hiszpania, a wysokie pozycje zajmują również Stany Zjednoczone, Argentyna, Australia i Republika Południowej Afryki.
Spadek globalnej produkcji nie pozostał obojętny na ceny win. W tym roku przewiduje się dalszy ich wzrost, które jak do tej pory zwiększyły się o 7% w porównaniu z rokiem ubiegłym.
