| Autor: mikolaj

Zbiory truskawek we Francji na poziomie 59,4 tys. ton

W bieżącym roku o 2% wzrosła powierzchnia upraw truskawek we Francji do 3,28 tys. ha. W porównaniu do roku poprzedniego o 1% wzrośnie tegoroczna produkcja, ale za to o 10% zmniejszy się wobec średniej wielkości zbiorów z ostatnich pięciu lat.

Zbiory truskawek we Francji na poziomie 59,4 tys. ton
Jak podaje FAMMU/FAPA, wstępne szacunki dla francuskich zbiorów truskawki w bieżącym roku to 59,4 tys. ton. Francja wśród państw unijnych ze swoją produkcją truskawek plasuje się z około 5% udziałem. Największym ich producentem jest Hiszpania z około 26% udziałem w unijnej produkcji oraz Polska z około 14%.

W minionym, 2014 roku Francuzi wyeksportowali 13,9 tys. ton świeżych truskawek, a zaimportowali w tym samym okresie 86,5 tys. ton. Owoce te wysłano głównie do Włoch – 4,0 tys. ton i Niemiec – 2,6 tys. ton.

W imporcie dominowały natomiast owoce unijne - najwięcej ich zakupiono w Hiszpanii – niecałe 65,0 tys. ton i Belgii – 7,3 tys. ton.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!