SGGW świętuje dwusetną rocznicę kształcenia rolniczego

Drony, inteligentne ciągniki, poradnictwo żywieniowe i konsultacje dietetyczne, pokazy psów rasowych, pokaz sokolniczy, kury ozdobne, owady, ryby, gady, pajęczaki, gabinet porad weterynaryjnych, porady dietetyków, konkursy i zabawy dla dzieci, gry komputerowe, pokazy i zawody sportowe oraz występy zespołów artystycznych to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowała Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na jubileuszowe Dni SGGW. W tym roku odbędą się one od 19 do 21 maja. Natomiast w niedzielę 22 maja uczelnia zaprezentuje się mieszkańcom Warszawy i turystom w Łazienkach Królewskich.

SGGW świętuje dwusetną rocznicę kształcenia rolniczego

200 lat SGGW

W 2016 roku Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie obchodzi 200-lecie kształcenia rolniczego na ziemiach polskich. SGGW jest najstarszą szkołą wyższą w Polsce o profilu przyrodniczym. Jej początki sięgają 1816 r. i są związane z utworzeniem Instytutu Agronomicznego w Marymoncie. Dlatego też tegoroczne Dni SGGW mają szczególny charakter. Rozpoczną się już w czwartek 19 maja uroczystością nadania tytułu doktora honoris causa profesorowi Hansowi-Peterowi Liebigowi – Rektorowi Uniwersytetu Hohenheim w Stuttgarcie w latach 2002 - 2012.
 
Dni Uczelni będą miały charakter pikniku naukowego i festynu przygotowanego dla mieszkańców Warszawy i okolic. Każdy z trzynastu wydziałów, studenci oraz przedsiębiorstwa współpracujące z uczelnią przygotowali moc atrakcji dla dorosłych i dzieci. Właśnie z myślą o dzieciach i młodzieży otworzone zostanie „leśne miasteczko”, mini zoo, a w nim miedzy innymi egzotyczne i krajowe owady, gady, pszczoły, kury ozdobne, czy pokaz sokolniczy. Quizy, krzyżówki, zagadki i różnego rodzaju konkursy, gry komputerowe, zabawy logiczne i łamigłówki będą atrakcjami prawie wszystkich stoisk wystawienniczych.
 
Goście uczelnianego kampusu będą mogli także skorzystać między innymi z porad żywieniowych, dokonać pomiaru ciśnienia krwi, masy i składu ciała, wziąć udział w degustacji potraw pochodzących z drzew, czy dowiedzieć się jak produkować czystą wodę.
 
Wśród wielu pokazów będzie można oglądać szkolenie psów policyjnych i psów ratowniczych, pokaz wyszkolenia koni Stołecznej Policji, czy nie mniej widowiskowe pokazy sokolnicze oraz „pszczelej brody”. Ponadto będzie można kupić kwiaty, sadzonki krzewów i drzew.


Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: