Dwuletni kurs rękodzieła Uniwersytecie Ludowym

Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego ogłosił nabór na dwuletni kurs rękodzieła artystycznego. Pierwsze spotkanie nowej edycji kursu planowane jest na 2-5 września 2016 r.

Dwuletni kurs rękodzieła Uniwersytecie Ludowym
Program kursu nastawiony jest przede wszystkim na praktyczną naukę różnorodnych dziedzin rękodzieła artystycznego, takich jak: pisanie ikon, haftowanie, ceramika, wiklina, rzeźba, tkactwo, witraż, formy użytkowe, czy też koronka. Ponadto realizowane są zajęcia z historii sztuki, malarstwa i rysunku, a także etnografii oraz animacji społeczno-kulturalnej.
 
Poza tym każdy uczestnik będzie miał możliwość poszerzenia swojej wiedzy między innymi z zakresu wyplatania ze słomy, filcowania wełny, art recyclingu, karpackiej biżuterii koralikowej, bibułkarstwa albo makram.
 
Kurs odbywa się w systemie zaocznym i będzie trwać dwa lata, przy czym zjazd potrwa cztery dni i będzie tylko jeden w ciągu miesiąca. Za to zajęcia rozpoczną się w piątki już od godziny 11.00, a skończą się w poniedziałki o godzinie 14.00.
 
Zajęcia będą w siedzibie ULRA położonej w malowniczym i zacisznym miejscu Beskidu Niskiego, gdzie także znajduje się baza noclegowa dla kursantów. Do tego w trakcie trwania szkolenia uczestnicy będą mogli korzystać z pracowni.
 
Formuła kształcenia w Uniwersytecie Ludowym przewiduje również możliwość zdobycia uprawnień rzemieślniczych. Uczniowie nabywają pod kierunkiem mistrzów,  umiejętności w wielu dziedzinach rzemiosła i mogą zdobywać w ich zakresie zawód poprzez przystąpienie do egzaminów czeladniczych organizowanych przy współpracy z Izbą Rzemieślniczą w Rzeszowie.

 


Tagi:
źródło: