Inauguracja roku szkolnego 2014/2015. List ministra Sawickiego

Dziś, 1 dnia września 2014 r., do szkół w całej Polsce po dwóch miesiącach przerwy powróciły zarówno te mniejsze, jak i większe dzieci. Poniżej prezentujemy list ministra Marka Sawickiego z okazji inauguracji roku szkolnego 2014/2015.

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015. List ministra Sawickiego

Szanowni Państwo!

Inauguracja roku szkolnego to czas, kiedy dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie, jak również ich rodzice, z nadzieją spoglądają w przyszłość, tworząc plany, wyznaczając drogę ku przyszłym sukcesom.

Priorytetem w rozpoczynającym się roku szkolnym powinna być troska o jak najlepsze efekty kształcenia, przede wszystkim kształcenia zawodowego, gdyż rok szkolny 2014/2015 został ogłoszony Rokiem Szkoły Zawodowców. To właśnie wyniki pracy dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńczej w znaczący sposób budują opinię o szkole. Chcę, by szkoły rolnicze z powodzeniem przygotowywały uczniów do wyzwań, jakie stawia przed nimi współczesny rynek pracy.

Drodzy Uczniowie, niech nie zabraknie Wam pomysłów na kreatywne wykorzystanie możliwości, które stwarza współczesna szkoła. Do Waszej dyspozycji są doskonali nauczyciele, wyposażone pracownie i zadbane budynki szkolne. Macie możliwość uczenia się języków obcych oraz nawiązywania kontaktów z rówieśnikami ze szkół europejskich. Wierzę, że dzięki temu będziecie odnosić sukcesy w Polsce, w Europie i na świecie. Nauczycielom życzę, aby każdy dzień pracy traktowali jako szansę na zbudowanie lepszej przyszłości, gdyż to od pedagogów, w dużej mierze, zależy, czy dzisiejsi nastolatkowie staną się dorosłymi zdolnymi do samodzielnego dokonywania dobrych i mądrych wyborów. Dyrektorom szkół i placówek oświatowych chciałbym przekazać najserdeczniejsze życzenia wytrwałości w realizacji zamierzonych celów oraz mądrości w podejmowaniu decyzji.


Wierzę, że zaangażowanie Pracowników i Przyjaciół oświaty rolniczej w Polsce, pozwoli urzeczywistnić wszystkie cele i zamierzenia. Niech rozpoczynający się rok szkolny będzie dla nas wszystkich udany i pomyślny.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!