Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Inauguracja roku szkolnego 2014/2015. List ministra Sawickiego

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Dziś, 1 dnia września 2014 r., do szkół w całej Polsce po dwóch miesiącach przerwy...

Dziś, 1 dnia września 2014 r., do szkół w całej Polsce po dwóch miesiącach przerwy powróciły zarówno te mniejsze, jak i większe dzieci. Poniżej prezentujemy list ministra Marka Sawickiego z okazji inauguracji roku szkolnego 2014/2015.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Szanowni Państwo!

Inauguracja roku szkolnego to czas, kiedy dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie, jak również ich rodzice, z nadzieją spoglądają w przyszłość, tworząc plany, wyznaczając drogę ku przyszłym sukcesom.

Priorytetem w rozpoczynającym się roku szkolnym powinna być troska o jak najlepsze efekty kształcenia, przede wszystkim kształcenia zawodowego, gdyż rok szkolny 2014/2015 został ogłoszony Rokiem Szkoły Zawodowców. To właśnie wyniki pracy dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńczej w znaczący sposób budują opinię o szkole. Chcę, by szkoły rolnicze z powodzeniem przygotowywały uczniów do wyzwań, jakie stawia przed nimi współczesny rynek pracy.

Drodzy Uczniowie, niech nie zabraknie Wam pomysłów na kreatywne wykorzystanie możliwości, które stwarza współczesna szkoła. Do Waszej dyspozycji są doskonali nauczyciele, wyposażone pracownie i zadbane budynki szkolne. Macie możliwość uczenia się języków obcych oraz nawiązywania kontaktów z rówieśnikami ze szkół europejskich. Wierzę, że dzięki temu będziecie odnosić sukcesy w Polsce, w Europie i na świecie. Nauczycielom życzę, aby każdy dzień pracy traktowali jako szansę na zbudowanie lepszej przyszłości, gdyż to od pedagogów, w dużej mierze, zależy, czy dzisiejsi nastolatkowie staną się dorosłymi zdolnymi do samodzielnego dokonywania dobrych i mądrych wyborów. Dyrektorom szkół i placówek oświatowych chciałbym przekazać najserdeczniejsze życzenia wytrwałości w realizacji zamierzonych celów oraz mądrości w podejmowaniu decyzji.


Wierzę, że zaangażowanie Pracowników i Przyjaciół oświaty rolniczej w Polsce, pozwoli urzeczywistnić wszystkie cele i zamierzenia. Niech rozpoczynający się rok szkolny będzie dla nas wszystkich udany i pomyślny.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
 • XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne jest działaniem prewencyjnym prowadzonym przez Kasę na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników.
 • XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
 • XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  Od 2003 r. Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Państwową Inspekcją Pracy. W 2018 roku jednym z organizatorów...
 • Bardzo dobre trzy kwartały
 • Bardzo dobre trzy kwartały

  Wstępne wyniki handlu zagranicznego towarami rolno-spożywczymi za trzy kwartały bieżącego roku pokazują bardzo dobrą dynamikę wzrostu wartości eksportu oraz dodatniego salda wymiany.
 • Rynek jaj – nadal wysokie ceny
 • Rynek jaj – nadal wysokie ceny

  Aktualnie ceny jaj konsumpcyjnych i przemysłowych utrzymują się na wysokim poziomie, czemu sprzyja zarówno popyt krajowy, jak i silny popyt zagraniczny. W czwartym tygodniu listopada br. (20-26.11)...
 • MRiRW w sprawie wniosku o geodetach
 • MRiRW w sprawie wniosku o geodetach

  Zgodnie z art. 3 ust. 1 w związku z art. 5 ust. 4 ustawy o scalaniu i wymianie gruntów postępowanie wymienne przeprowadza i wykonuje starosta jako zadanie z zakresu administracji rządowej. Tym samym...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl