Prawie 600 zł na tegoroczną wyprawkę szkolną

Plecak, zeszyty i artykuły plastyczne to najdroższa część wyprawki szkolnej. Podobnie jak w ubiegłym roku w jej koszty nie są wliczane podręczniki, które w większości przypadków finansuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Prawie 600 zł na tegoroczną wyprawkę szkolną
Ile pieniędzy zamierzamy przeznaczyć na wyprawkę szkolną? 580 zł na jedno dziecko. - To kwota prawie 100 zł niższa niż rok temu, gdy planowane wydatki wynosiły średnio 683 zł – zauważa w rozmowie z serwisem infoWire.pl Karolina Łuczak z firmy Provident Polska. Co czwarta osoba wyda mniej niż 500 zł, a co piąta – 700 zł lub więcej.

70% rodziców koszty wyprawki szkolnej pokryje z bieżących dochodów. Nowym źródłem finansowania jest program Rodzina 500+, aż 36% badanych zadeklarowało, że wydatki pokryje ze środków rządowych. 32% osób skorzysta z oszczędności, a 6% – liczy na pomoc rodziny. Nad pożyczką zastanawia się 1% respondentów.

O wydatkach związanych z wyprawką szkolną musi myśleć 19% Polaków. 63% z nich wyprawi tylko jedno dziecko, 31% – dwoje, a blisko 6% – co najmniej troje.


Tagi:
źródło: