Program „Owoce i warzywa w szkole” w roku szkolnym 2015/2016

W dniu 18 czerwca 2015 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu zadań realizowanych przez Agencję Rynku Rolnego związanych z wdrożeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej programu „Owoce i warzywa w szkole". Ww. rozporządzenie wprowadza zasady realizacji programu w roku szkolnym 2015/2016.

Program „Owoce i warzywa w szkole” w roku szkolnym 2015/2016

Owoce i warzywa w szkole w roku szkolnym 2015/2016

Szkoła podstawowa zainteresowana udziałem w programie„Owoce i warzywa w szkole” w I semestrze roku szkolnego 2015/2016, powinna złożyć we właściwym miejscowo ze względu na położenie szkoły Oddziale Terenowym Agencji Rynku Rolnego:

  • Zgłoszenie uczestnictwa w programie „Owoce i warzywa w szkole” w terminie do 03.07.2015 r.

lub

  • Wniosek o zatwierdzenie szkoły podstawowej do uczestnictwa w programie „Owoce i warzywa w szkole”, gdy chce samodzielnie pozyskiwać i udostępniać owoce i warzywa dzieciom w swojej szkole odbywającym obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne oraz dzieciom klas I-III oraz wnioskować do ARR o pomoc.

Dostawca zainteresowany udziałem w programie „Owoce i warzywa w szkole” w roku szkolnym 2015/2016, który:

  • nie posiada zatwierdzenia do uczestnictwa w programie - powinien złożyć we właściwym miejscowo ze względu na siedzibę dostawcy Oddziale Terenowym Agencji Rynku Rolnego Wniosek o zatwierdzenie dostawcy do uczestnictwa w programie „Owoce i warzywa w szkole”
  • posiada zatwierdzenie do uczestnictwa w programie (tj. został wpisany do wykazu zatwierdzonych dostawców zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 29 sierpnia 2014 r.)  - nie musi ubiegać się o zatwierdzenie na rok szkolny 2015/2016, gdyż przyznane zatwierdzenie (jeśli nie zostało zawieszone lub cofnięte) jest nadal ważne.

Czytaj dalej na następnej stronie...

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!