Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rekordowy Erasmus

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Z roku na rok, Erasmus staje się coraz bardziej popularny. W roku akademickim 2012/2013 w...

Z roku na rok, Erasmus staje się coraz bardziej popularny. W roku akademickim 2012/2013 w wymianie udział wzięło aż 270 tysięcy studentów!


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Liczba ta z pewnością wkrótce wzrośnie, w związku z poparciem przez PE nowej, rozbudowanej i lepiej finansowanej odsłony programu, która od września nazywana będzie Erasmus+. Dokąd wyjeżdżają studenci? Który z krajów jest najbardziej aktywny w wymianach?

Ustanowiony w 1987 r., program Erasmus stał się jednym z największych sukcesów UE. W ciągu 27 lat, w wymianie wzięło udział ponad 3 miliony studentów!

Rok akademicki 2012/2013 był rekordowy – na studia za granicą wyjechało 270 tysięcy osób, co oznacza 6-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Jeden na pięciu studentów (55 tysięcy) zdecydował się na podjęcie pracy za granicą w ramach programu (to z kolei 16-proc. wzrost).


Kraje najczęściej wybierane przez studentów to: Hiszpania, Niemcy i Francja. Jeśli chodzi o liczebność "delegacji" studentów na wymianie, prym wiodą Hiszpanie (40 tysięcy). Za nimi plasują się Niemcy, Włosi i Polacy (16 tysięcy, z czego prawie 3 tysiące polskich studentów wyjechało do Hiszpanii).

Średnia wysokość grantu, przeznaczonego na częściowe pokrycie kosztów życia za granicą to 272 euro/miesiąc (9 proc. więcej niż rok wcześniej). Niektórzy studenci otrzymują nieco więcej, dzięki działającym w części państw członkowskich specjalnym funduszom.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl