| Autor: redakcja12

„Agro na Obcasach” w Olsztynie 2017

9 marca 2017 r. w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie, odbyło się drugie już w tym roku spotkanie „Agro na Obcasach” dedykowane wszystkim paniom zaangażowanym w rozwój oraz prace w sektorze rolno-spożywczym.
"Agro na Obcasach" w Filharmonii


Na kilka godzin olsztyńska Filharmonia zamieniła się w miejsce wspólnych spotkań i dyskusji kobiet z najbliższego regionu. Spotkania z inicjatywy Banku BGŻ BNP Paribas „Agro na Obcasach” dają kobietom możliwość czynnego rozwoju, poszerzania wiedzy w zakresie segmentu rolnego, a także nawiązywania nowych przyjaźni. „Agro na Obcasach” w Olsztynie zostało połączone z Dniem Kobiet, a dla wszystkich przybyłych pań przygotowano niezwykłe niespodzianki. Zapewne jedną z nich był koncert Warmińsko-Mazurskiej Orkiestry Symfonicznej poprowadzonej przez dyrygenta, Tadeusza Wicherka z udziałem solistów ze Studia Accantus. Na scenie rozbrzmiewały znane dobrze wszystkim utwory szwedzkiego zespołu „ABBA”.

- 55% ważnych decyzji w gospodarstwach rolnych jest podejmowanych przy współudziale kobiet. Sama ta statystyka wskazuje na to, jak istotna rolę odgrywają kobiety na tle prowadzenia gospodarstwa. - podkreślała Anna Zielińska, doradca klienta Banku BGŻ BNP Paribas w Olsztynie.

Jak widać, dane statystyczne potwierdzają zaangażowanie oraz starania kobiet w prowadzeniu gospodarstw rolnych. Zapewne na przestrzeni lat, liczby te będą się nadal zmieniać i dokładnie ilustrować, jak ważną role pelnią panie we współczesnym rolnictwie, tym samym umacniając swoją pozycję w sektorze agrobiznesu.

- Trzema głównymi celami, są promocja naszego Banku w środowisku agrobiznesu, ponieważ Bank BGŻ BNP Paribas jest następcą prawnym Banku Rolnego, który funkcjonował jeszcze przed wojną w Polsce i zajmował się obsługą sektora rolno-spożywczego. My, również chcemy być obecni na tym rynku, niezależnie od tego, jakie zmiany, nazwy będą następowały nie tylko historycznie. Drugi i chyba równie ważny to jest próba docenienia roli kobiety, która na co dzień pracuje w gospodarstwie rolnym na wsi, która nie ma tak dużo czasu jak kobieta z miasta na bywanie w różnych teatrach, czy tak jaki dzisiaj spotykamy się w Filharmonii, aby zaprosić je na takie kulturalne spotkanie, które oderwie je od codziennej pracy. - mówiła Pani Zielińska.

„Agro na Obcasach” potrafi zrzeszać ze sobą tysiące kobiet, które samodzielnie prowadzą gospodarstwa rolne na terenie całej Polski. To dla nich okazja, aby wymieniać się doświadczeniami, oderwać od szarej rzeczywistości i wynagrodzić sobie trud wielkiej pracy. Rola kobiety we współczesnym rolnictwie wiąże się z odwagą, pewnością siebie czy też dużą przedsiębiorczością. Kobiety zamieszkujące wieś nie chcą już bezczynnie siedzieć w domu, ale w pełni angażować się w życie zawodowe oraz społeczne.


Tagi:
źródło: