AGRO-PARK 2014 – to będzie rekordowa edycja

Za kilka dni na terenie Targów Lublin rozpocznie się najważniejsze wydarzenie dedykowane rolnikom z Polski Wschodniej – AGRO-PARK 2014. Zapowiada się, że będzie to spektakularna edycja zarówno pod względem ekspozycji, jak i liczby gości.

AGRO-PARK 2014 – to będzie rekordowa edycja

AGRO-PARK 2014

AGRO-PARK to targi o ustabilizowanej pozycji na rynku wydarzeń targowych dla sektora rolniczego. Od 7 lat pokazują swój wzrastający potencjał zarówno poprzez rozwijające się grono wystawców jak i coraz większą grupę zwiedzających. To efekt nieustannej pracy nad formułą wydarzenia, która w zamierzeniu organizatorów przedsięwzięcia – Targów Lublin i Międzynarodowych Targów Poznańskich – ma stanowić dla producentów i dystrybutorów płaszczyznę prezentacji sprzętu dla rolnictwa, a jednocześnie ma być impulsem do rozwoju tego sektora poprzez wskazania nowoczesnych rozwiązań w zakresie uprawy roślin czy chowu zwierząt.
 
Tegoroczna edycja, jak wskazuje Łukasz Rachubiński Dyrektor Projektu, będzie rekordowa. Przede wszystkim będzie to pierwsza ekspozycja, która w pełni wykorzysta potencjał powierzchni wystawienniczej Targów Lublin rozbudowany w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 – 2013. Na łącznej powierzchni 17 tys. m2 pojawi się blisko 200 wystawców – producentów, dystrybutorów i importerów nowoczesnych rozwiązań dla rolnictwa z zakresu technik uprawy, hodowli oraz sadownictwa. - Łączną wartość prezentowanych maszyn i urządzeń oszacowaliśmy na blisko 100 mln złotych – dodaje Mirosław Maciej Wituch, Project Manager Targów Lublin.

Maszyny na AGRO-PARK 2014

Na targach AGRO-PARK zaprezentowanych zostanie łącznie 20 światowych marek ciągników. W gronie tym znajdują się zarówno produkcje zagraniczne takich firm jak New Holland, John Deere, Zetor, Kubota, Case IH, Steyr, Claas, Fendt, Massey Ferguson, Valtra, Landini, Same, Deutz-Fahr, McCormick, MTZ Belarus, LS jak i polski Ursus, Farmer i Farmtrac. Zapoznać się będzie można również z nową na polskim rynku marką ciągników Dong-Feng znajdujących szerokie zastosowanie w sadach, a także w gospodarstwach hodowlanych i ogrodniczych.
 
Oprócz ciągników na ekspozycji pojawi się jeszcze wiele innych nowości. Firma SaMasz z okazji 30-lecia istnienia na rynku zaprezentuje kosiarkę klasy lekkiej SAMBA. Spółka Korbanek przedstawi natomiast niezawodne, o wszechstronnym zastosowaniu, zarówno w gospodarstwach hodowlanych jaki i w leśnictwie, ładowarki KRAMER, a także nowe rozsiewacze firmy SULKY z serii DX.  Na ekspozycji pojawi się również trzy metrowy agregat zaczepiany Great Plains SIMBA X-PRESS oraz TL 300 w zestawie z ciągnikiem John Deere 6150M o mocy 150 KM, które zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce firma Wanicki Agro.
 
AGRO-PARK to wydarzenie, które odgrywa coraz bardziej znaczącą rolę w popularyzowaniu nowych rozwiązań z zakresu uprawy roślin czy hodowli zwierząt. W tym roku organizatorzy wydarzenia spodziewają się, że weźmie w nim udział ponad 20 tys. osób. To będzie kolejny rekord tych targów!
 
Targi AGRO-PARK odbędą się w dniach 25-26 października, w godzinach 9.00 – 17.00.


Tagi:
źródło: