| Autor: redakcja1

Agro-Park 2019 już w ten weekend

W dniach 2-3 marca 2019 roku w Lublinie odbędzie się XII odsłona Targów Rolniczych AGRO-PARK. Wystawa od lat z sukcesem integruje środowisko rolnicze, przyciągając tysiące zwiedzających. Dwudniowe wydarzenie pomaga firmom z branży rolniczej podtrzymać kontakty sprzedażowe z dotychczasowymi klientami. Umożliwia też prezentację nowości w różnych sektorach rolniczych.

Agro-Park 2019 już w ten weekend
Przygotowania do prac polowych rozpoczynają się już wczesną wiosną. Właśnie w marcu rolnicy oraz sadownicy zabierają się za wiele niezbędnych zabiegów, by przywrócić ziemię do życia po zimie. Początek roku stanowi też doskonały czas, by zapoznać się z nowymi trendami i maszynami, które w przyszłości być może pomogą nam podczas prac polowych.

Rolnicy planujący nawożenie, siew i wiosenne opryski powinni odwiedzić Targi Rolnicze AGRO-PARK. Podczas tegorocznej edycji na odwiedzających czekać będą nie tylko maszyny, ale także chemia, nawozy i środki ochrony roślin. Nie zabraknie nasion i pasz oraz wyposażenia budynków inwentarskich, a także coś dla osób zainteresowanych finansami dla rolnictwa, budownictwem wiejskim, czy technologiami OZE. Będą również produkty regionalne oraz przedstawiciele wydawnictw branżowych i jednostki świadczące usługi dla rolnictwa.
 
Rolnicy, którzy profesjonalnie podchodzą do rozwoju swoich gospodarstw znajdą na Targach Agro-Park wszystko, czego potrzebują. Będą mogli liczyć na rozmowy z innymi osobami z branży rolniczej, spotkania z ekspertami i wysłuchanie pomocnych wykładów. Ekspozycja w tym roku będzie wyjątkowo bogata – pojawi się 40 nowych firm, w tym kilkanaście z zagranicy, m.in. z Danii i Holandii. Łącznie na targach zaprezentuje się ponad 200 wystawców i będzie to rekordowa ekspozycja w 12-letniej historii Agro-Parku.
 
 
Targi AGRO-PARK stanowią również możliwość konfrontacji posiadanej już wiedzy podczas prelekcji prowadzonych przez specjalistów. dr Zuzanna Sawinska opowie o sposobach ochrony zbóż przed chorobami, z kolei dr Paweł Bereś poruszy zagadnienie dotyczące metod ochrony kukurydzy przed szkodnikami. Do debaty na temat adiuwantów w praktyce zaprosi prof. dr hab. Zenona Woźnicy.
 
Konferencja o ochronie upraw
 
W sobotę 2 marca odbędzie się konferencja z udziałem ekspertów. Zainteresowani wysłuchają wykładów dotyczących adiuwantów, zwalczania szkodników kukurydzy oraz ochrony zbóż. Wykład „Ochrona zbóż przed chorobami” zaprezentuje dr Zuzanna Sawinska, prelekcję „Metody ochrony kukurydzy przed szkodnikami i nowe zagrożenia” poprowadzi dr Paweł Bereś, natomiast przedmiotem wystąpienia będą adiuwanty w praktyce. Wstęp na konferencję jest bezpłatny.
 
Program wydarzeń
 
W sobotę, ok. godz. 10.00 będzie można wysłuchać następujących wykładów:
  • Ochrona zbóż przed chorobami
dr Zuzanna Sawinska, UP Poznań
  • Metody ochrony kukurydzy przed szkodnikami i nowe zagrożenia
dr Paweł Bereś, IOR PIB Pozań o/Rzeszów
  • Adiuwanty w praktyce
prof. dr hab. Zenon Woźnica, UP Poznań.
 


Tagi:
źródło: