| Autor: mikolaj

AGRO SHOW 2015. Udane zakończenie sezonu targowego

Za nami XVII edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW. Organizowana przez Polską Izbę Maszyn i Urządzeń Rolniczych impreza odbyła się w dniach 18-21 września 2015 roku i zakończyła się sukcesem. Z wydarzenia zadowoleni są bowiem zarówno wystawcy, jak i zwiedzający.

AGRO SHOW 2015. Udane zakończenie sezonu targowegoAGRO SHOW 2015

Tegoroczna edycja zaczęła się od nocnej wichury między czwartkiem a piątkiem, ale na szczęście wszystko udało się opanować. Przede wszystkim dopisała pogoda – to był bardzo słoneczny i ciepły ostatni weekend lata. Sprzyjająca aura z pewnością przyczyniła się do tego, że rolnicy tłumnie przybyli na spotkania z wystawcami, a pozostali zwiedzający mogli w komfortowych warunkach oglądać Wystawę.
 
Liczby AGRO SHOW 2015

- na AGRO SHOW 2015 wystawiło się ponad 800 firm, w tym blisko 100 wystawców z zagranicy,

- w ciągu 4 dni Wystawę odwiedziło nieco ponad 160 tysięcy osób,

- zarejestrowanych zostało ponad 400 autokarów grup zorganizowanych,

- powierzchnia wystawiennicza wyniosła ponad 150 tysięcy m2,

- cały obszar wystawy przekroczył 120 ha.
 
(kliknij, aby powiększyć)

Marek Sawicki na AGRO SHOW 2015

W piątek, 18 września Wystawę odwiedził Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Marek Sawicki. Wręczył nagrody w konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2015 roku”, organizowanym przez KRUS, który co roku odbywa się pod patronatem Prezydenta RP. Konkurs ten ma na celu promowanie zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym w trakcie pracy, a także poprawę BHP. Pan Minister spotkał się również z zarządem PIGMIUR.
 
Pokazy maszyn na AGRO SHOW 2015

Warto podkreślić, że podczas każdej kolejnej edycji Wystawy PIGMIUR wprowadza wiele ulepszeń i nowości po to, aby wszystkie osoby zainteresowane branżą mogły znaleźć tutaj coś dla siebie. AGRO SHOW od lat postrzegane jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia zwiedzający mieli możliwość podziwiania maszyn nie tylko na stoiskach producentów, ale także podczas pokazów.

W tym roku formuła pokazów i prezentacji maszyn została nieco zmieniona. Oprócz tradycyjnego pokazu ładowarek i opryskiwaczy w ringu odbyły się pokazy pługów obracalnych na indywidualnych poletkach pokazowych oraz pokazy ciągników o mocy 140 KM – 160 KM na pasie głównym, prowadzone przez dziennikarza Włodzimierza Zientarskiego.


Czytaj dalej na następnej stronie...
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!