| Autor: mikolaj

AGRO SHOW 2016. Pogoda i frekwencja dopisały [foto]

XVIII edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW przeszła już do historii. Impreza – będącą jedną z największych i najważniejszych plenerowych wystaw rolniczych w Europie - odbyła się w dniach 23-26 września 2016 roku na terenie lotniska Bednary w gminie Pobiedziska. Pierwszy jesienny weekend tego roku odbył się pod znakiem AGRO SHOW!

AGRO SHOW 2016. Pogoda i frekwencja dopisały [foto]AGRO SHOW 2016

W 2016 roku podczas wszystkich 4 dni wystawy pogoda zdecydowanie dopisywała, dzięki czemu w Bednarach pojawiły się prawdziwe tłumy rolników wraz z całymi rodzinami. Wystawa pokazała, że nawet w dość trudnych czasach dla branży rolniczej można zorganizować kompleksową i atrakcyjną imprezę zarówno dla wystawców, jak i zwiedzających. Targi to nie tylko możliwość zobaczenia i dotknięcia maszyn, ale także doskonała platforma do poszerzania wiedzy, wymiany poglądów, kontaktów i doświadczeń, a także jako miejsce owocnych spotkań rolników z firmami i instytucjami związanymi z rolnictwem.

Początek jesieni to ważny termin w kalendarzu każdego producenta rolnego. Jest to czas zbiorów oraz pora przygotowania pól pod jesienne i wiosenne zasiewy. Jesień to również okres modernizacji gospodarstw oraz maszyn i urządzeń rolniczych, a także moment na opracowanie wstępnych planów organizacji przyszłego sezonu. To właśnie z tego powodu, na wystawie AGRO SHOW 2016, setki uznanych wystawców zaprezentowało swoje najnowocześniejsze produkty i usługi, a także innowacyjne techniki kultywacji i zbioru. Wielu z nich służyło również fachową poradą oraz pomocą w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu przeznaczonego dla konkretnego gospodarstwa. AGRO SHOW było wspaniałą okazją dla zwiedzających do zapoznania się z nowinkami technologicznymi oraz z aktualną ofertą dla rolnictwa.

AGRO SHOW 2016 w statytsykach:

- na tegorocznym AGRO SHOW wystawiło się prawie 830 firm, w tym 106 wystawców z zagranicy z 20 krajów (m.in. z Litwy, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Turcji, Indii, Chin),


- w ciągu 4 dni Wystawę odwiedziło ponad 140 tysięcy osób,

- w pokazach maszyn wzięło udział około 12 tysięcy osób,

- zarejestrowanych zostało ponad 300 autokarów grup zorganizowanych,

- powierzchnia wystawiennicza wyniosła około 148 tys. m2 (powierzchnia przy pasie: 82 tys. m2, poza pasem: 65,5 tys. m2, hala – 468 m2),

- cały obszar wystawy przekroczył 120 ha,

- w zabawie terenowej „AGROSHOW GRA” wzięło udział 115 drużyn (około 250 uczetników).Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!