| Autor: redakcja1

AGRO-TECH 2017 w Minikowie – podsumowanie

W miniony weekend, w dniach 1 i 2 lipca 2017 roku, w Minikowie niedaleko Nakła nad Notecią odbyły się 40. Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH Minikowo.

AGRO-TECH 2017 w Minikowie – podsumowanieAGRO-TECH Minikowo
Podczas tegorocznego Agro-Techu pogoda bardzo dopisywała zachęcając licznie przybyłych gospodarzy do zapoznania się z szerokim wachlarzem produktów niezbędnych w każdym gospodarstwie. Właśnie w Minikowie rolnicy mogli znaleźć optymalne i najnowsze rozwiązania dla swoich gospodarstw oraz zaczerpnąć fachowych porad m.in. ze strony Ministerstwa Rolnictwa, czy też Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Warto zaznaczyć, iż Ministerstwo Rolnictwa od lat wspólnie z agencjami rolniczymi organizuje kompleksowe stoisko informacyjno-promocyjne.

Pokazy maszyn i "Precyzyjny Gospodarz"

W trakcie targów odbyły się pokazy maszyn zarówno nowoczesnych maszyn jak i starych ciągników, które to cieszyły się niesamowitym zainteresowaniem.

Na poletkach pokazowych, przeprowadzono również konkurs "Precyzyjny Gospodarz". Podobnie jak rok temu, w szóstej edycji turnieju "Precyzyjny Gospodarz" każdy z zawodników miał okazję poczuć namiastkę atmosfery średniowiecznego turnieju rycerskiego. Jednakże nieco unowocześnionego, gdyż w naszym wydaniu rolę rączego rumaka spełnił ciągnik Zetor, do którego przytroczona została lanca. Uczestnicy mieli za zadanie przekłuć balonik znajdujący się na przyczepie Metal-Fach, a następnie zaparkować w wyznaczonym miejscu tyłem, strącić kolejny balonik i ponownie zaparkować. Po trzecim przebitym baloniku należało powrócić na miejsce startowe.
Ilość miejsc startujących zawodników została ograniczona. Atmosferę podkręcała zacięta rywalizacja pomiędzy uczestnikami zwłaszcza, że do walki o miano „Precyzyjnego Gospodarza” stanęły cztery panie, przez co powstały minimalne różnice w czasach pomiędzy poszczególnymi miejscami sięgające od sekundy do kilku.

Zobacz wyniki turnieju Precyzyjny Gospodarz na AGRO-TECH 2017 w Minikowie
Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: