| Autor: mikolaj

AGROTECH 2016. Rolnicza wiosna w Kielcach

Ponad 62,5 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni pełnej ciągników, maszyn i urządzeń rolniczych. Przeszło 700 firm z kilkunastu krajów, eksperci ośrodków doradczych, agencji i instytutów oraz ministerstwa w jednym miejscu. 18 marca 2016 r. na Targach Kielce rozpoczął się AGROTECH 2016. Wystawa potrwa do niedzieli.

AGROTECH 2016. Rolnicza wiosna w Kielcach

AGROTECH Kielce

Po raz pierwszy od 2011 roku, rolnicy będą mogli ubiegać się o dopłaty unijne na zakup sprzętu na modernizację gospodarstw. Perspektywa ta sprawiła, że Kielce stały się areną wielu premier i prezentacji światowych nowości – jak w przypadku polskich marek Ursus i Farmtrack. Nie zabranie też nowiutkich maszyn wiodących marek w branży New Holland, Case IH, Deutz-Fahr, Kuhn i wielu innych. Obok firm z Polski zobaczyć będzie można producentów z Niemiec, Austrii, Włoch, Danii, Słowenii, Ukrainy, Francji, Czech, Holandii, Finlandii, Wielkiej Brytanii. Wiele firm zaplanowało możliwość „przymierzenia” się do nowych maszyn.

Premierowo nowy ciągnik zaprezentuje znakomicie znany polskim rolnikom Ursus. Na stoisku Case IH zobaczyć można będzie ciągniki nagrodzone prestiżowymi tytułami: Optum CVX, który podczas Targów Agritechnika w Hanowerze otrzymał tytuł „Machine of the year 2016”. Ten prestiżowy tytuł przyznany został także modelowi Steyr Terrus CVT.

- Na stoisku firmy Krukowiak pojawi się między innymi zbiornik czołowy z opryskiwaczem zawieszanym Heros. Będzie też nowości – opryskiwacz przyczepiany serii Orion o pojemności 2500 litrów - mówi Marcin Pracki, dyrektor ds. marketingu.

 - AGROTECH to najlepsze rolnicze targi halowe w Polsce  - mówi Leszek Weremczuk, dyrektor ds. marketingu i handlu z firmy Expom z Krośniewic. - Zawsze zabieramy do Kielc nowości, a w tym roku będzie to nowy agregat podorywkowy Ajax, Grom, zmodernizowane wały Tytan i Jacek, agregaty do upraw przedsiewnych Wicher i Lech

 - Zaprezentujemy między innymi charakteryzującą się niewielkimi rozmiarami, solidną konstrukcją i dużą mocą ładowarkę AVANT 313,  dostosowaną do specyfiki prac gospodarczych. Pokażemy też technologiczną ciekawostkę – niezastąpioną podczas prac rolniczych i budowlanych koparkę łańcuchową AFT 100 - mówi Ołena Cikuj z firmy Serafin.

To tylko kilka z szerokiej gamy nowości branży rolniczej, które czekać będą na zwiedzających na niemal każdym stoisku.Zobacz co działo się na Targach AGROTECH 2015


Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło: