| Autor: mikolaj

AGROTRAVEL 2014

Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL z roku, na rok są coraz większe. Życzę, by ta edycja przyniosła pomysły na nowe kierunki rozwoju turystyki wiejskiej – powiedział podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk otwierając VI. edycje tych targów. W uroczystości udział brała także podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska.

AGROTRAVEL 2014
Od 11 do 13 kwietnia w Kielcach można było zapoznać się z ofertami skierowanymi do wszystkich miłośników wypoczynku na łonie natury. Targi AGROTRAVEL to jedyna w swoim rodzaju Akademii Rozwoju Turystyki Wiejskiej, która stanowi platformę wymiany doświadczeń pomiędzy wszystkimi uczestnikami działań, mającymi na celu rozwój REGIONU, poprzez turystykę wiejską. W otwarciu uczestniczyli również zagraniczni goście z Ukrainy, Gruzji, Łotwy, Malty, Mołdawii, Niemiec, Słowacji, Szwecji i Włoch.

Istotnym punktem VI edycji Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL była międzynarodowa konferencja popularno - naukowa pt. „Turystka Wiejska bez granic”, która zgromadziła około 400 uczestników z Polski i krajów Europy. Podczas I części sesji odbyła się dyskusja podsumowująca pierwsze 10 lat rozwoju agroturystyki w tzw. „nowych” krajach Unii Europejskiej.

- Mamy jeden z najwyższych w Europie odsetek ludzi mieszkających i pracujących na wsi. O ile, w starych państwach członkowskich sięga on czasem tylko 5 procent, o tyle w Polsce jest to nawet 20 procent. Dywersyfikacja działalności rolniczej, w której agroturystyka przoduje, nadal będzie wspierana w nowej perspektywie finansowej UE – podkreślił wiceminister Nalewajk.

Targom towarzyszyły różne, specjalne wydarzenia i atrakcje jak np. scena kultury, czy jarmark produktów tradycyjnych i regionalnych. Odbyły się liczne konkursy i warsztaty dyskusyjne, dotyczące m.in. piękna i estetyki gospodarstw agroturystycznych, odnawialnych źródeł energii, inkubatorów kuchennych. Został także zorganizowany przez Polską Organizację Turystyczną tzw. Dzień Ekspercki, przygotowany z myślą o usługodawcach i wszystkich, który zajmują się promocją turystyki wiejskiej.
 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!