Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
AGROTRAVEL 2014

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL z roku, na rok są coraz...

Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL z roku, na rok są coraz większe. Życzę, by ta edycja przyniosła pomysły na nowe kierunki rozwoju turystyki wiejskiej – powiedział podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk otwierając VI. edycje tych targów. W uroczystości udział brała także podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Od 11 do 13 kwietnia w Kielcach można było zapoznać się z ofertami skierowanymi do wszystkich miłośników wypoczynku na łonie natury. Targi AGROTRAVEL to jedyna w swoim rodzaju Akademii Rozwoju Turystyki Wiejskiej, która stanowi platformę wymiany doświadczeń pomiędzy wszystkimi uczestnikami działań, mającymi na celu rozwój REGIONU, poprzez turystykę wiejską. W otwarciu uczestniczyli również zagraniczni goście z Ukrainy, Gruzji, Łotwy, Malty, Mołdawii, Niemiec, Słowacji, Szwecji i Włoch.

Istotnym punktem VI edycji Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL była międzynarodowa konferencja popularno - naukowa pt. „Turystka Wiejska bez granic”, która zgromadziła około 400 uczestników z Polski i krajów Europy. Podczas I części sesji odbyła się dyskusja podsumowująca pierwsze 10 lat rozwoju agroturystyki w tzw. „nowych” krajach Unii Europejskiej.

- Mamy jeden z najwyższych w Europie odsetek ludzi mieszkających i pracujących na wsi. O ile, w starych państwach członkowskich sięga on czasem tylko 5 procent, o tyle w Polsce jest to nawet 20 procent. Dywersyfikacja działalności rolniczej, w której agroturystyka przoduje, nadal będzie wspierana w nowej perspektywie finansowej UE – podkreślił wiceminister Nalewajk.

Targom towarzyszyły różne, specjalne wydarzenia i atrakcje jak np. scena kultury, czy jarmark produktów tradycyjnych i regionalnych. Odbyły się liczne konkursy i warsztaty dyskusyjne, dotyczące m.in. piękna i estetyki gospodarstw agroturystycznych, odnawialnych źródeł energii, inkubatorów kuchennych. Został także zorganizowany przez Polską Organizację Turystyczną tzw. Dzień Ekspercki, przygotowany z myślą o usługodawcach i wszystkich, który zajmują się promocją turystyki wiejskiej.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl