| Autor: redakcja1

Bank BGŻ BNP Paribas troszczy się o środowisko i „załącza” polskie miasta

W ramach zaplanowanej na dwa ostatnie weekendy maja akcji „Załączmy nasze miasta”, pracownicy Banku BGŻ BNP Paribas będą w Warszawie i Krakowie siać łąki kwietne. Dbałość o środowisko to jeden ze strategicznych kierunków społecznej odpowiedzialności biznesu Banku, w ramach której między innymi wprowadzane są rozwiązania pozwalające na oszczędzanie energii elektrycznej, czy minimalizowanie zużycia papieru w placówkach. Co roku, Bank organizuje również ekoinicjatywy, które służą promocji postaw proekologicznych wśród pracowników.

Bank BGŻ BNP Paribas troszczy się o środowisko i „załącza” polskie miasta
Jak wynika z badań ekspertów, łąki w miastach pozwalają walczyć ze smogiem i skutkami zmian klimatycznych, pomagają też ocalić zapomniane gatunki roślin. Łąka obniża również temperaturę powietrza, wyłapuje pyły i skutecznie magazynuje wodę opadową. Znajdziemy tu też nawet 300 gatunków zwierząt i roślin, rzadko spotykanych w miejskim środowisku. 
 
Specjaliści przekonują, że w porównaniu z utrzymaniem zielonych trawników, łąka wypada również zdecydowanie bardziej ekologicznie i ekonomicznie. Nie wymaga tak częstego podlewania, więc pozwala oszczędzać wodę. Nie trzeba jej często kosić, co z kolei obniża koszty i ogranicza spaliny emitowane przez kosiarki. Rocznie tylko na koszenie poboczy dróg wydaje się 350 mln zł, a przez godzinę kosiarka emituje tyle spalin, ile 11 samochodów.
 
- Bank BGŻ BNP Paribas chętnie angażuje się w inicjatywy pro-ekologiczne. Akcja „Załączmy nasze miasta” jest naszym kolejnym tego typu działaniem. W lipcu ubiegłego roku na dachu warszawskiej centrali Banku stanęła „Pasieka pod gwiazdami”, którą zamieszkały pszczoły miodne. Teraz naszą uwagę skierowaliśmy na miejskie tereny zielone – przy wsparciu Fundacji Łąka posiejemy największą łąkę kwietną w Krakowie oraz zazielenimy warszawski Jazdów – a to wszystko w ramach programu wolontariatu pracowniczego – mówi Joanna Gajda-Wróblewska, starszy specjalista ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Banku BGŻ BNP Paribas.
 
„Załączmy nasze miasta” to koalicja pracowników Banku BGŻ BNP Paribas, Fundacji BGŻ BNP Paribas i Fundacji Łąka, eksperta promującego ekologiczny styl życia i ideę łąk kwietnych na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi i zanieczyszczeniem powietrza.
 
Piknik kwiatów i pszczół w Krakowie
 
Bank BGŻ BNP Paribas oraz Fundacja Łąka zapraszają mieszkańców Krakowa na wyjątkowy ekologiczny piknik, który odbędzie się już najbliższą sobotę (19 maja) w Krakowie na Błoniach Mogilskich o godzinie 10:00. Każdy z uczestników, otrzyma nasiona pozwalające wysiać mini łąkę w swojej okolicy.
 
Piknik jest częścią akcji „Załączmy nasze miasta”.


Tagi:
źródło: