Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
„Bioenergia na obszarach wiejskich” z polsko-duńskimi rozmowami w tle

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Następca tronu duńskiego książę Fryderyk uczestniczył w poniedziałek, 12 dnia maja br., w...

Następca tronu duńskiego książę Fryderyk uczestniczył w poniedziałek, 12 dnia maja br., w konferencji „Bioenergia na obszarach wiejskich”, zorganizowanej w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi. W resorcie rolnictwa JKW księcia Fryderyka powitała podsekretarz stanu Krystyna Gurbiel.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń na temat strategii obu krajów w zakresie odnawialnych źródeł energii na obszarach wiejskich.

Wiceminister Gurbiel zwróciła uwagę, że nowa perspektywa budżetowa, to także nowe wyzwania. To zagwarantowanie długotrwałego bezpieczeństwa żywnościowego oraz utrzymanie zrównoważonej produkcji rolnej zgodnie z wymogami w zakresie ochrony środowiska, a także zapewnienie stabilnych dostaw energii elektrycznej.

– Coraz trudniejsze staje się zaspokojenie zapotrzebowania obszarów wiejskich na energię elektryczną pochodzącą ze źródeł konwencjonalnych. W szczególności dotyczy to tych obszarów, które są najbardziej oddalone od źródeł wytwarzania energii. Rosnące koszty pozyskania kopalnych nośników energii, coraz częstsze przerwy w dostawach energii oraz występujące straty w przesyle energii sprawiają, że odnawialne źródła energii stają się jedyną alternatywą dla obszarów wiejskich na poprawę bezpieczeństwa energetycznego, a tym samym dalszy ich rozwój – podkreśliła wiceminister rolnictwa.

Krystyna Gurbiel poinformowała, że promując bioenergię na obszarach wiejskich, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zawsze uwzględnia podstawowe zadanie rolnictwa, jakim jest zabezpieczenie potrzeb żywnościowych. Dlatego na szczególną uwagę zasługują te rozwiązania, które umożliwiają zagospodarowanie na cele energetyczne w pierwszej kolejności produktów ubocznych rolnictwa oraz pozostałości z produkcji żywności. Ważne jest, aby były to lokalnie dostępne zasoby biomasy, bez konieczności ich transportu na duże odległości. – W ocenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie jest możliwy zrównoważony rozwój odnawialnych źródeł energii bez wykorzystania potencjału, jakim dysponuje w tym zakresie rolnictwo i obszary wiejskie – dodała wiceminister Gurbiel.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl