| Autor: pomltd

Brona talerzowa TM - nowość firmy POM Ltd. na targach POLAGRA-PREMIERY

Podczas odbywających się w dniach od 30 stycznia do 2 lutego 2014 roku targów POLAGRA-PREMIERY w Poznaniu, firma POM Ltd. zaprezentowała swój najnowszy produkt - bronę talerzową TM.

Brona talerzowa TM - nowość firmy POM Ltd. na targach POLAGRA-PREMIERY

Agregaty talerzowe firmy POM Ltd. występują w dwóch wersjach: TR i TS. Wersja TR to agregaty talerzowe o regulowanym bezstopniowo kącie natarcia i pochylenia talerzy. Natomiast TS posiada stały kąt natarcia i pochylenia, inny dla wersji podorywkowej i dla uprawowej.

Szerokości robocze agregatów talerzowych zawieszanych nieskładanych wynoszą: 2,7m; 3,0m; 4,0m. Z kolei agregaty o szerokościach 4,0m; 4,5m; 5,0m i 6,0m występują też jako zawieszane, ale już składane hydraulicznie do transportu oraz jako półzawieszane i składane hydraulicznie.

Wszystkie te agregaty w zależności od rodzaju gleby mogą być wyposażone w różne rodzaje wałów krusząco-niwelująco-zagęszczających. Mogą to być wały strunowe rurowe, pierścieniowe typu T-ring, S-ring lub W-falisty, pierścieniowe Crosskill oraz Packer. Agregaty talerzowe przeznaczone są do różnego rodzaju upraw od ścierniskowej, mulczowej do przedsiewnej dla różnych rodzajów gleb.

 

Nowością jest wersja U644TM charakteryzująca się zmienionym mechanizmem przesuwu międzyrzędzi względem siebie, oraz obniżeniem masy agregatu i tym samym ceny, która jest teraz bardziej atrakcyjną. Dotychczasowy mechanizm wzajemnego przesuwu belek narzędziowych (obrotowej konsoli sterowanej śrubą) został zastąpiony prostymi wieszakami przykręconymi do płyt ramy głównej. Za pomocą specjalnej dźwigni będącej na wyposażeniu brony. Po poluzowaniu śrub można dokonać przesunięcia belek narzędziowych o określoną wielkość. Wielkość przesunięcia pokazana jest na skali wieszaka.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!