Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Charakterystyka nowinowanych do konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2013

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


23 marca 2014 r. Sala Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich gościła...

23 marca 2014 r. Sala Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich gościła uroczystą Galę ogłoszenia wyników XIII edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2013. Do konkursu zgłoszono ponad 50 gospodarstw, a Kapituła wybrała 20 nominowanych i 10 laureatów konkursu, którzy otrzymali tytuł i statuetkę „Siewcy”.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Kapituła Konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka, powołana przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego rekomendowała w tym roku 20 nominacji, spośród których wybrała 10 laureatów zatwierdzonych przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Otrzymali oni najwyższe wyróżnienie – statuetkę Siewcy i tytuł Wielkopolski Rolnik Roku 2013, a także nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł.

Czytaj więcej o: Gali konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2013

Statuetkę Siewcy wraz z czekiem wszystkim laureatom XIII edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2013 wręczyli Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski oraz Przewodniczący Kapituły Konkursu, Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Grzegorzem Skrzypczak.

Zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką nominowanych gospodarzy.

Lp.

Imię i nazwisko

Charakterystyka

1.

Paweł Baraniak

Pan Paweł Baraniak jest Prezesem Stadniny Koni Pępowo z siedzibą w Gogolewie, gmina Krobia, w powiecie gostyńskim. Spółka gospodaruje na obszarze 2195 ha. Głównymi kierunkami produkcji są hodowla bydła i koni. Stadnina jest jednym z największych gospodarstw hodujących krowy rasy Simental. Stado koni liczy 100 sztuk, w tym 30 klaczy elitarnych. W hodowli koni Spółka może poszczycić się wieloma tytułami championów i v-ce championów krajowych i regionalnych, a w sporcie zaprzęgowym należy do polskiej czołówki.

2.

Ireneusz Bąbelek

Pan Ireneusz Bąbelek z żoną Genowefą prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 110 ha w miejscowości Lwówek, gmina Lwówek, w powiecie nowotomyskim. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji drobiarskiej . W ciągu roku od 100 tys. szt. kur niosek gospodarze uzyskują 30 mln szt. jaj konsumpcyjnych. Charakteryzują się one niepowtarzalnym smakiem, intensywną barwą żółtka oraz wysoką jakością białka i skorupki. Produkcja roślinna w gospodarstwie jest podporządkowana produkcji zwierzęcej.

3.

Tomasz Borowczak

Pan Tomasz Borowczak z żoną Pauliną prowadzi 38 ha gospodarstwo rolne w miejscowości Strzelce Wielkie, w gminie Pisaki, w powiecie gostyńskim. Gospodarstwo specjalizuje się w chowie i hodowli trzody chlewnej. Średni stan macior to 65 sztuk, ilość odchowanych prosiąt od maciory 16,9 sztuki, roczna sprzedaż ponad 1100 tuczników. W 2006 roku dobudowano chlewnie ściółkową, magazyn paszowy, zmodernizowano porodówkę i odchowalnie prosiąt. Produkcja roślinna stanowi bazę paszową dla gospodarstwa. W 2013r. Pan Tomasz Borowczak zarejestrował Spółdzielczą Grupę Producentów Strzelce Wielkie.

4.

Zenon Chudziński

Pan Zenon Chudziński jest Prezesem Przedsiębiorstwa Rolnego Długie Stare Spółki z o.o. W gminie Święciechowa, w powiecie leszczyńskim. Spółka gospodaruje na obszarze ponad 3 tys. ha. Podstawowym kierunkiem produkcji jest hodowla bydła mlecznego oraz produkcja roślinna. Stado krów mlecznych liczy prawie 2 tysiące sztuk o średniej wydajności i od krowy ponad 10 tys. litrów mleka. Hodowla bydła mlecznego prowadzona jest w 4 fermach mlecznych, natomiast piąta ferma to produkcja bydła mięsnego rasy Limousin. W roku 2012 wybudowano w gospodarstwie wolno-stanowiskową oborę najnowszej generacji z siedmioma robotami udojowymi.

5.

Stanisław Gąsiorek

Pan Stanisław Gąsiorek wraz z żoną Renatą prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 37 ha w miejscowości Masanów, gmina Sieroszewice, w powiecie ostrowskim. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji bydła mlecznego. Stado krów liczy 52 sztuki o średniej wydajności 8600 litrów mleka. Hodowla bydła prowadzona jest w systemie bezściółkowym, a gnojowica magazynowana jest w szczelnym zbiorniku. W strukturze zasiewów przeważają pasze w 100% wykorzystywane na potrzeby własne. Gospodarstwo zajmuje czołowe miejsce w hodowli bydła mlecznego na terenie powiatu ostrowskiego.


Przejdź na nastepną stronę...

1 2 3 4

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Sierpniowe wydarzenia dla rolników w Wilkowicach
 • Sierpniowe wydarzenia dla rolników w Wilkowicach

  Przed właścicielami gospodarstw rolnych najgorętszy okres w rok, czyli czas prac polowych. Tymczasem w Poznaniu trwają w najlepsze przygotowania do XIII edycji Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA, która...
 • ROLTECHNIKA 2017
 • ROLTECHNIKA 2017

  W sobotę 19 sierpnia 2017 r. w Wilkowicach rozpoczęło się najważniejsze wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom. Branża rolnicza bierze udział w XII edycji Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA. Targi...
 • Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki
 • Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki

  Rozpoczynamy odliczanie do najbardziej widowiskowego wydarzenia rolniczego w Polsce połączonego z cieszącym się ogromną popularnością Festiwalem Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im....
 • Informacja o sytuacji w rolnictwie po nawałnicach 10-12 sierpnia 2017 r.
 • Informacja o sytuacji w rolnictwie po nawałnicach 10-12 sierpnia 2017 r.

  Najbardziej gwałtowne zjawiska atmosferyczne (huragan, deszcz nawalny, grad) wystąpiły w powiatach gnieźnieńskim, wrzesińskim, kaliskim, średzkim, jarocińskim, gostyńskim oraz rawickim....
 • Roltechnika 2017 - podsumowanie
 • Roltechnika 2017 - podsumowanie

  Wilkowice położone w zachodniej części Polski, w powiecie leszczyńskim, w gminie Lipno stały się na dwa dni centrum zainteresowania miłośników starych maszyn i urządzeń rolniczych oraz...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl