| Autor: redakcja1

Dialog o przyszłości europejskiego rolnictwa

Premier Mateusz Morawiecki, komisarz Phil Hogan oraz prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w sobotę 2 marca spotkają się z uczestnikami Europejskiego Forum Rolniczego.

Dialog o przyszłości europejskiego rolnictwa
Tematem debaty będzie polityka zrównoważonego rozwoju jako szansa dla polskich obszarów wiejskich. Spotkanie w podrzeszowskiej Jasionce będzie mało formułę Dialogu Obywatelskiego.
 
Początek: sobota, 2 marca 2019 roku, godz. 09:00
 
Miejsce: Europejskie Forum Rolnicze, G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego, Jasionka k. Rzeszowa
 
Goście:
  • Mateusz Morawiecki – Prezes Rady Ministrów RP
  • Phil Hogan – Komisarz UE ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich
  • Władysław Kosiniak-Kamysz – Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, były minister pracy i polityki społecznej
Rejestracja
 
Dialog obywatelski odbędzie się w ramach II. edycji Europejskiego Forum Rolniczego. Aby wziąć udział w spotkaniu należy zarejestrować się na stronie internetowej wydarzenia: www.forum-jasionka.pl (2 dzień Forum, 2 marca 2019). Udział w Forum oraz w spotkaniu jest bezpłatny.
 
Dialog z obywatelami
 
Jednym z założeń Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR), przyjętej przez Radę Ministrów RP w 2017 roku, jest położenie nacisku na harmonijny rozwój obszarów wiejskich całego kraju, z efektywnym wykorzystaniem wszelkich dostępnych środków finansowych – zarówno unijnych, jak i krajowych.
 
Tematyka spotkania w Jasionce będzie koncentrowała się m.in. na sposobach realizacji SOR w odniesieniu do celów Wspólnej Polityki Rolnej (WPR). Spotkanie z gośćmi Dialogu Obywatelskiego będzie zatem okazją do dyskusji o bieżących wydarzeniach w europejskim rolnictwie oraz cennym źródłem wiedzy.
 
Dialogi Obywatelskie to inicjatywa KE, której celem jest rozbudzenie debaty na tematy europejskie. Spotkania w tej formule odbywają się w krajach UE od 2012 r. Podczas dialogów komisarze oraz przedstawiciele instytucji UE przestawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają opinii i propozycji obywateli na temat funkcjonowania Unii.
 
Spotkanie w Jasionce organizowane jest z inicjatywy Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, wspólnie z Europejskim Forum Rolniczym.
 
Bezpłatna rejestracja na Europejskie Forum Rolnicze trwa do 25 lutego 2019
 
Europejskie Forum Rolnicze 2019 odbędzie się w dn. 1-2 marca 2019 roku w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce/k. Rzeszowa. Rejestracja i udział w Forum są bezpłatne. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie: www.forum-jasionka.pl
 
Patronat honorowy nad Europejskim Forum Rolniczym objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP – Jan Krzysztof Ardanowski. Partnerem regionalnym wydarzenia jest Województwo Podkarpackie.


Tagi:
źródło: