| Autor: redakcja6

Dożynki Prezydenckie 2013 już w ten weekend

W dniach od 14 do 15 września 2013 roku w Spale odbędą się tegoroczne Dożynki Prezydenckie.

Dożynki Prezydenckie 2013 już w ten weekend
Właściwa część Dożynek rozpocznie się w niedzielę o godzinie 12:00 Mszą Świętą w Kaplicy Polowej Armii Krajowej w Spale, w której uczestniczyć będzie m.in. Para Prezydencka.
 
Po uroczystej mszy nastąpi przejście korowodu dożynkowego z kościoła w kierunku stadionu Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, gdzie na specjalnie przygotowanej scenie, w godzinach od 14:30 do 16:00 odbędzie się oficjalna część imprezy. Po zakończeniu ceremoni zapowiadane są występy regionalnych artystów. Dożynkowy wieczór uświetni wstęp zespołu ENEJ.
 
Niedzielne uroczystości poprzedzą jednak liczne sobotnie atrakcje. Wśród proponowanych przez organizatorów wydarzeń znajdą się występy zespołów ludowych, kapel oraz grup tanecznych. Na scenie swoje umiejętności zaprezentują dziecięce oraz młodzieżowe Zespoły Pieśni i Tańca. Towarzyszyć im będzie m.in. Miasteczko Regionów (w którym zademonstrowane będą uroki i osiągnięcia poszczególnych województw), a także kiermasz tradycyjnej polskiej żywności. Podczas tegorocznych Dożynek zostanie przeprowadzony także konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Warto podkreślić, iż zwycięzcy przypadnie w udziale nagroda Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
 
Dożynki Prezydenckie po raz pierwszy odbyły się w Spale w 1927 roku. Ówczesny prezydent Ignacy Mościcki, objął wtedy patronatem odbywające się się dożynki przez co zyskały one wymiar państwowy. Do tradycji tej powrócił w 2000 roku Aleksander Kwaśniewski i od tego czasu Dożynki Prezydenckie odbywają się corocznie. Jest to bowiem polski sposób na podziękowanie rolnikom za trud włożony podczas żniw, za plony, owoce i chleb. Jest to również okazja do złożenia prośby o pomyślne zbiory w przyszłym roku.
 
Na następnej stronie prezentujemy szczegółowy plan Dożynek Prezydenckich w 2013 roku
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!