| Autor: redakcja1

Europejski Dzień Młodego Rolnika podczas Targów Polagra-Premiery 2014

W trakcie trwania Targów Polagra-Premiery na Międzynarodowych Targach Poznańskich, w dniu 31 stycznia 2014 roku odbył się Europejski Dzień Młodego Rolnika.

Europejski Dzień Młodego Rolnika podczas Targów Polagra-Premiery 2014Podczas spotkania przedstawiono stanowisko Europejskiej Rady Młodych Rolników (CEJA) w kontekście Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2014-2020, pokazano jakie możliwości ma młody gospodarz czy przedsiębiorca działający na terenie wiejskim, a także dokonano oceny wykorzystania funduszy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.
 

W trakcie konferencji przekazano ministrowi rolnictwa Stanisławowi Kalembie następujące postulaty Związku Młodzieży Wiejskiej w sprawie Wspólnej Polityki Rolnej:
  • Zwiększenie kwoty premii dla młodych gospodarzy do 150 tysięcy złotych.
  • Stworzenie tzw. „map drogowych”, tj. pakietów kompleksowego wsparcia dla młodych ludzi rozpoczynających działalność rolniczą i pozarolniczą w formie „Pakietu Młodego Rolnika” i „Pakietu Młodego Przedsiębiorcy”.
  • Przyspieszenie prac nad wdrożeniem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 i rozpoczęcia działań informacyjnych pozwalających rolnikom na zaplanowanie działań pro rozwojowych swojego gospodarstwa w dłuższej perspektywie.
  • Wsparcie projektów innowacyjnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w pierwszej kolejności dla gospodarstw rodzinnych i średnich przedsiębiorstw na terenach wiejskich.
  • Wprowadzenia przejrzystych regulacji związanych z pozyskiwaniem i przetwarzaniem energii pochodzącej z Odnawialnych Źródeł Energii na potrzeby gospodarstw rolnych.
  • Zaprzestania koncentracji kierunków rozwoju rolnictwa oraz rozwoju obszarów wiejskich wokół rozwiązań zaproponowanych w Brukseli, lecz skupienia się na przemyślanej i długoterminowej strategii rozwoju polskiej wsi.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!