Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
I Warsztaty Naukowe "Oxytree - drzewo przyszłości?" za nami!

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


22 marca 2017 odbyło się pierwsze spotkanie naukowe dotyczące drzewa Oxytree, zorganizowane...

22 marca 2017 odbyło się pierwsze spotkanie naukowe dotyczące drzewa Oxytree, zorganizowane przez wrocławski oddział Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa oraz SITR. Podczas warsztatów można było spotkać naukowców, ekspertów i specjalistów zajmujących się Oxytree. Wydarzenie składało się z dwóch sesji merytorycznych i paneli dyskusyjnych dotyczących rozwoju Oxytree, badań nad nim, jak i ciekawostek naukowych.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Warsztaty Oxytree

Konferencja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i przyciągnęła prawdziwe tłumy. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób, w tym goście z całej Polski, m.in. z Warszawy, Lublina oraz Gdańska. W spotkaniu uczestniczyli prelegenci, naukowcy i badacze Oxytree z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, Zakładu Herbologii i Technik Uprawy Roli we Wrocławiu oraz Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego, Dolnośląskiego Ośrodka Badawczego we Wrocławiu.

Wykłady zaprezentowane przez przedstawicieli wyżej wymienionych jednostek badawczych dotyczyły tego, jak Oxytree radzi sobie w warunkach Polski. Na przykładzie rocznej plantacji na poletkach doświadczalnych prowadzonych przez dr hab. inż. Marka Liszewskiego, prof. nadzw. oraz dr hab. inż. Przemysława Bąbelewskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu dowiedzieliśmy się, że prawidłowo przezimowały, wykazały odporność na złe warunki atmosferyczne, odpowiednio zdrewniały, a także prawidłowo rozwijały się zarówno na glebie piaszczystej, jak i gliniastej.

Oprócz kondycji drzew po zimie mogliśmy posłuchać również o potwierdzonej wstępnymi badaniami nieinwazyjności Oxytree, o której opowiadał prof. dr hab. Krzysztof Domaradzki z Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa.

Niezwykle interesujące zastosowanie plantacji Oxytree przedstawiła dr inż. Aleksandra Steinhoff-Wrześniewska z Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego Dolnośląskiego Ośrodka Badawczego we Wrocławiu. Badaczka omawiała wykorzystanie ścieków na plantacjach Oxytree, podkreślając ekonomiczny i ekologiczny aspekt przedsięwzięcia.

I Warsztaty Naukowe dotyczące Oxytree to dopiero początek tego typu spotkań. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w spotkanie - prelegentom i organizatorom, a także wszystkim zainteresowanym oraz przybyłym gościom. Do następnego razu!

Wstępne wyniki badań nad wpływem Oxytree na inne rośliny przedstawili mgr inż. Marcin Bortniak oraz dr inż. Tomasz R. Sekutowski, którzy udowodnili, że gleba z 1-rocznej i 2-letniej plantacji Oxytree nie oddziałuje niekorzystnie na rozwój roślin testowych.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Oxytree w Twoim ogrodzie jeszcze tego lata!
 • Oxytree w Twoim ogrodzie jeszcze tego lata!

  Chciałbyś mieć w swoim ogrodzie wyjątkowe drzewo, które zdumiewa niezwykle szybkim wzrostem, zachwyca pięknymi fioletowo-białymi kwiatami i okazałymi liśćmi, a przy okazji produkuje nawet 10...
 • Poznaj Oxytree podczas Targów Agrotech w Kielcach
 • Poznaj Oxytree podczas Targów Agrotech w Kielcach

  Tym razem o szybko rosnącym drzewie będą mieli okazję usłyszeć mieszkańcy wschodniej części Polski. 16 marca startują Targi Agrotech, na których nie może zabraknąć Oxytree.
 • O alternatywie dla importowanego białka GMO
 • O alternatywie dla importowanego białka GMO

  W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się, zorganizowana przez Izbę Gospodarczą Handlowców, Przetwórców Zbóż i Producentów Pasz konferencja pt. „Krajowe źródła białka jako...
 • Szybko rosnące drzewo Oxytree na Targach Gardenia 2018
 • Szybko rosnące drzewo Oxytree na Targach Gardenia 2018

  Ogród to nie tylko kwiaty! Podczas Targów Gardenia 2018 w Poznaniu, które odbędą się w dniach 22-24 lutego bieżącego roku odwiedzający będą mogli poznać jedno z najbardziej docenianych drzew...
 • Rusza Agro Akademia Banku BGŻ BNP Paribas
 • Rusza Agro Akademia Banku BGŻ BNP Paribas

  Bank BGŻ BNP Paribas już po raz trzeci organizuje spotkania z cyklu Agro Akademia, wychodząc w ten sposób do rolników z wiedzą przydatną w prowadzeniu gospodarstwa. Zaproszenie do udziału...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl