| Autor: redakcja6

II Forum Producentów i Przetwórców Owoców i Warzyw - podsumowanie

W ubiegły piątek, 16 dnia maja 2014 roku, już po raz drugi zorganizowano Forum Producentów i Przetwórców Owoców i Warzyw. Tym razem konferencja odbyła się w Centrum Szkoleniowo-Konsultacyjnym Banku BGŻ w Lesznie koło Warszawy.

II Forum Producentów i Przetwórców Owoców i Warzyw - podsumowanieAGROKONFERENCJA była kolejnym z cyklu spotkań poświęconych producentom i przetwórcom owoców i warzyw, prowadzącym działalność gospodarczą i handlującym zasobami własnych sadów. Oprócz przybyłych sadowników, spotkanie zgromadziło przedstawicieli Banku BGŻ, Agencji Rynku Rolnego oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.
 
Celem spotkania było przekazanie zaproszonym gościom merytorycznej treści dotyczącej aktualnej sytuacji na rynku owoców i warzyw w Polsce, a także wskazanie głównych kierunków eksportu polskich produktów. Nie zabrakło także wykładu dotyczącego możliwości związanych z promocją specjalności żywnościowych oraz programu PROW na lata 2014-2020.
 
Tradycyjnie, agrokonferencja przebiegła pod czujnym okiem organizatorów, czyli specjalistów z Banku BGŻ. Na ich czele stanęła Agnieszka Jackiewicz-Zatyka - Dyrektor Regionu Bankowości Korporacyjnej, która przywitała wszystkich uczestników, a na końcu - podsumowała przebieg spotkania.
 
Piątkową konferencję rozpoczął wykład Dyrektora Departamentu Analiz Makroekonomicznych i Sektorowych – Dariusza Winka, na temat: „Jak zwiększyć efektywność firm przetwórstwa rolno-spożywczego”. Ekspert zwrócił szczególną uwagę na zagrożenia wynikające z konfliktu z Ukrainą. Zaraz po nim Bartłomiej Lewandowski z Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych poruszył temat związany z eksportem polskich produktów na rynek afrykański. Natomiast Katarzyna Szymańska-Dział z Biura Współpracy Międzynarodowej Agencji Rynku Rolnego opowiedziała o instrumentach promocji produktów rolno-spożywczych wygłaszając wykład dotyczący branżowego programu promocji polskich specjalności żywnościowych. Program promocji obejmuje Rosję, Chiny, Niemcy, Ukrainę, Francję i Zjednoczone Emiraty Arabskie i trwa od 2012 do 2015 roku.
 
Ciekawym punktem programu był panel dyskusyjny poprowadzony przez Dyrektora Zarządzającego ds. Agrobiznesu Banku BGŻ – Bartosza Urbaniaka. Dyskusja z panią Agnieszką Brzezińską – wieloletnią klientką Banku BGŻ, poświęcona została eksportowi polskich produktów ogrodniczych.
 
Jako ostatni głos zabrał Maciej Majewski z Biura Innowacji Agro Banku BGŻ, który poruszył zagadnienie związane z Programem Promocji Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Z jego wypowiedzi zabrani dowiedzieli się jak kształtuje się pomoc na inwestycje w gospodarstwach oraz jakie zagrożenia finansowe niesie za sobą nowy PROW.
 
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konferencji, którą znajdziecie poniżej.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!