| Autor: mikolaj

II Pomorskie Forum Grup Producentów Rolnych

W dniu 8 grudnia 2015 r w Słupskim Inkubatorze Technologicznym odbyło się „II Pomorskie Forum Grup Producenckich”.

II Pomorskie Forum Grup Producentów Rolnych

II Pomorskie Forum Grup Producentów Rolnych

W Forum uczestniczyli głównie członkowie grup producenckich z województwa pomorskiego. Obecni byli także rolnicy zainteresowani utworzeniem grup producenckich oraz doradcy z Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku.

- Zainteresowanie wśród rolników tematem grup producenckich jest duże, o czym świadczy liczba uczestników na spotkaniu. Na Forum rolnicy oczekiwali informacji, potrzebnych do dalszego działania – mówi Aleksander Mach, Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku. - Uczestników na forum interesowała sprawa ponownej weryfikacji grup, która będzie prowadzona przez Agencję Rynku Rolnego. Pytano też o zasady finansowania grup funkcjonujących i tych, które powstaną a także o szczegóły sporządzania biznesplanu działania grupy i sposoby jego rozliczania.

Swoje wykłady na Forum wygłosili: Roman Paluszczak – Naczelnik Wydziału Grup i Organizacji Producentów w Departamencie Działań Społecznych i Środowiskowych ARiMR w Warszawie, Łukasz Korcz-Lewandowski pracownik ARiMR Pomorskiego Oddziału Regionalnego w Gdyni, Marek Szpakowski pracownik Agencji Rynku Rolnego w Gdyni oraz Magdalena Adamkiewicz specjalista z dziedziny podatków i rachunkowości. Takie spotkania są konieczne ponieważ rolnicy poszukują informacji na temat grup producenckich.

Prognozuje się, że w II kwartale przyszłego roku będą wydane wszystkie przepisy wykonawcze. Pozwoli to na wznowienie procesu integracji producentów rolnych i zwiększenie możliwości  oddziaływania producentów rolnych na sytuację rynkową.


 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!