| Autor: redakcja6

II Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu

W dniach od 2 do 15 czerwca 2014 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywać się będzie II Powszechna Wystawa "Konkurencyjna Polska” w Poznaniu.

II Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu
Wystawa nawiązywać będzie do przemian społeczno-gospodarczych jakie miały miejsce na terenie Polski w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. Na uwagę zasługuje także fakt, że prezentacja zorganizowana zostanie w rocznicę 25-lecia wolnej Polski i 10-lecia przystąpienia do Unii Europejskiej, a także w 85. rocznicę Powszechnej Wystawy Krajowej, która miała miejsce w Poznaniu w 1929 roku z okazji 10-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem sprawować będzie Prezydent RP – Bronisław Komorowski.  
 
Wystawa gościć będzie przedsiębiorstwa ściśle związane z wolną Polską, które w ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat na trwałe wpisały się w historię i odniosły sukces na arenie międzynarodowej. Będą to mniejsze i większe firmy z własnym podejściem do biznesu, m.in. firmy rodzinne, przedsiębiorstwa po udanej prywatyzacji, ale także firmy, które w ciągu ostatnich lat z powodzeniem weszły na rynek.
 
Celem ekspozycji jest zobrazowanie jak po zniesieniu stanu wojennego w Polsce zmieniały się województwa, infrastruktura, gospodarka, technologia, nauka i edukacja. Wszystko to będzie można podziwiać przez dwa tygodnie w 1 i 2 pawilonie MTP dzięki zaangażowaniu Głównego Urzędu Statystycznego i Urzędu Patentowego RP, a także udostępnionym fotografiom i publikacjom prasowym. Przy czym w pawilonie nr 1 zaprezentowanych zostanie 30 polskich produktów nagrodzonych tzn. „Oskarem desingu”, czyli prestiżową, międzynarodową nagrodą Red Dot Award. Natomiast w pawilonie 2 każdy zwiedzający będzie miał okazję zapoznać się z danymi dotyczącymi polskiej gospodarki w Polsce na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza.
 
Merytorycznym uzupełnieniem prezentacji będą konferencje tematyczne poświęcone m.in. samorządności, kondycji polskiego rolnictwa oraz ochronie środowiska, które odbywać się będą w pawilonie 15 Międzynarodowych Targów Poznańskich.
 
Warto podkreślić, iż jeden dzień wystawy zostanie poświęcony polskiemu rolnictwu. W sobotę, 14 czerwca w Sali Ziemi odbędzie się bowiem konferencja z cyklu Polski Kongres Rolnictwa 2014, w czasie której przedstawione zostaną najświeższe prognozy oraz informacje gospodarcze, a także regulacje prawne i praktyczne aspekty związane z rolnictwem oraz sytuacją w branży rolno-spożywczej w Polsce.
 
Podsumowując, II Powszechna Wystawa Krajowa „Konkurencyjna Polska” to nie tylko prezentacje, ale także prelekcje, wykłady, panele dyskusyjne, warsztaty, które skierowane zostały zarówno dla ekspertów jak i laików. Aby umilić spędzony na MTP czas organizatorzy dla wszystkich chętnych przewidzieli możliwość zwiedzania wraz z przewodnikiem. Wystarczy zgłosić chęć wzięcia udziału w wycieczce w punkcie informacyjnym MTP w pawilonie 2, a ekspozycję będzie można zwiedzać z przewodnikiem w godzinach od 9:00 do 15:00 w dniach od 3 do 15 czerwca. Natomiast dla wszystkich, którzy będą chcieli samodzielnie przemierzyć tereny wystawowe, pawilony otwarte będą od 9:00 do 17:00.
  
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!