| Autor: redakcja1

II Święto Indyka w Koźminku

Pierwsza edycja tej imprezy okazała się udana i w związku z tym zorganizowano II Święto Indyka, które odbyło się w dniu wczorajszym w Koźminku, w powiecie kaliskim.

II Święto Indyka w KoźminkuOrganizatorem imprezy był Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych – Izba Gospodarcza wraz z Gminą Koźminek, a patronat honorowy objął Marek Sawicki Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Natomiast patronat medialny nad tym wydarzeniem między innymi objął Portal Rolniczy Gospodarz.pl.
 
Każdy z przybyłych miał okazję spróbować przepysznych potraw przyrządzonych właśnie z mięsa indyczego. Również i w tym roku odbył się konkurs kulinarny z udziałem publiczności. W degustowanych potrawach oceniano smak, zapach oraz wygląd dań.
 
 

 
Oczywiście całość uświetniły występy artystyczne jak pokaz Gminnej Orkiestry Dętej, występ Kabaretu Marek Malita i Iwona Niedzielska czy zespołu Maraquja, a na koniec odbył się występ gwiazdy wieczoru, czyli zespołu VIDEO.
 
Wydarzenie to zostało sfinansowane ze środków Promocji Funduszu Mięsa Drobiowego.
 
Święto Indyka rozpoczyna cykl imprez takich jak Festiwal Wieprzowiny, Święto Gęsi i Święto Ziarna.

Zobacz fotorelację.

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!